Tip na levandulový výlet k Berounu

Dostala jsem od svého drahého muže oběd. Kde, kdy a jak jsem se nedozvěděla, prý překvapení.

Vyrazili jsme po D5 směr Beroun. U Zdic jsme sjeli a kousek za sjezdem jsme odbočili do Chodouně. Jako vážně Chodouň? Co je zajímavého v Chodouni? No vím, že je tam parta báječných žen, pro které jsem přednášela aromaterapii. Taky vím, že tam bydlí Zuzka.

Jedeme rovně k silu a po naší levici, levandulové pole. Fakt tam bylo. Dost nečekaný, ale pro mé oko, lahodný pohled.

Zjistila jsem, že pole je levandule lékařská v bio kvalitě a aktuálně probíhá sběr (konec července). Mohli jsme ochutnat produkty s levandulí, pobýt si mezi levandulí, vyfotit se s … (ano, levandulí). Pokud si někdo chcete vyzkoušet jako dobrovolník sběr levandule, máte tu  možnost.

Podle webu si můžete objednat focení, svatbu, romantickou večeři. Za vstup se neplatí, můžete si jít jen tak užít atmosféru levandulové krásy. Za jídlo a pití jasně platíte a pozor, taky platíte za “bojovku” (na to nás zapomněli upozornit, trochu vada na kráse, nebylo to levné). 

Doporučuju jako hezkou zastávku na cestě do Českého krasu. Neberte teda všechny řečené informace vážně (opravdu pochybuju, že se v kronikách píše o tom, jak Keltové pěstovali levanduli u Chodouně …).

Užijte si posezení a pochutnání si na kávě s levandulovým sirupem nebo na koláči domácí výroby s výhledem na levanduli. Na chvíli jsem se zase přenesla do mé milované Provence.

 

Tip na levandulový výlet k Berounu

Přečtěte si také

Kdo pro vás blog píše:

Picture of Ludmila Kotalíková

Ludmila Kotalíková

Aromaterapii se věnuji od roku 2008 a její proměnlivost a pestrost mě stále fascinuje. Odborné znalosti a zkušenosti pravidelně sdílím nejen na kurzech a prožitkových workshopech, ale i v článcích v časopisech a tady na blogu. Naučím vás aromaterapii bezpečně a efektivně využívat při péči o zdraví a pohodu všech členů rodiny a dokonce i během vaření nebo úklidu. Pojďte se začíst do mého voňavého světa!

Váš komentář

Přesunout se na začátek