Trvalé následky při používání EO u kojenců

On-line poradnaKategorie dotazu: Aromaterapie pro dětiTrvalé následky při používání EO u kojenců
Tereza zeptal se před 5 měsíců

Dobrý den, může mít nějaké trvalejší zdravotní následky používání EO(konkretne Eukalyptus Radiata)u kojenců?na doporučení jsem používala EO i jako prevenci u dětí a nyni se dočitam pravdu a rizika používání. děkuji za odpověď Vlková 

Trvalé následky při používání EO u kojenců
1 Odpovědi
Ludmila Kotalíková Personál odpověděl před 5 měsíců

Milá paní Vlková, bohužel v dotazu neuvádíte jakým způsobem a jakou dávku jste aplikovala. Neznám ani věk kojence. Také by mě zajímalo jakou pravdu a jaká rizika se dočítáte?
Eukalyptus radiata obsahuje vyšší procento látky 1,8 cineol, která by neměla být aplikována dětem do 10 let na krk a obličej. Nedoporučuje se ani používání do nosních kapek. Pokud to tak uděláte, tak děti mohou zareagovat respirační tísní (bude se jim špatně dýchat), případně může dojít k ovlivnění CNS (poruchy vědomí, únava, slabost, koma) nebo jiné alergické reakci (např. svědění, dušnost). 
Pokud Váš kojenec takto nezareagoval, jsem si jistá, že žádné trvalé následky po použití EO mít nebude. Dotaz na používání eukalyptu u malých dětí jsem, pro jistotu, konzultovala i s farmaceutickým odborníkem, který mi potvrdil, že opravdu vysoké dávky (cca 2 gramy – to je zhruba 60 kapek) užité vnitřně mohou způsobit závažné problémy. 
Prosím, pokud byste chtěla svůj dotaz nějak upřesnit, případně mě odkázat na místo z kterého jste čerpala a které Vás tak vylekalo, budu moc ráda. 
U aromaterapie nedoporučuji příliš “preventivní” užívání, protože bakterie jsou přizpůsobivé a mohou začít být rezistentní na EO. 
Ať je dobře a přeji hezké dny, Lída Kotalíková

PS: než byly tyto informace známy, naše děti jsem vždy eukalyptem mazala, když byly nemocné. Dvě ze tří se dožily dospělosti v plném zdraví a síle. Jedno se na dospělost teprve chystá. 
 
 

Odpověď proTrvalé následky při používání EO u kojenců
Přesunout se na začátek