Nový začátek

Dáváte si novoroční předsevzetí? A jak se vám je daří naplňovat?  Navrhla jsem směs pro nový a laskavý  začátek. Recept  je příjemným společníkem při hledání slov, která by vás pomohla směřovat k tomu, co chcete tento rok naplnit. Nebo si ho můžete přidat k výrobě vision boardu.

 

Při definování cílů nezapomínejte na základní pravidlo a tím je laskavost vůči sobě samým. Fakt nechcete čelit sebeobvinění v podobě: “Zase jsem to nezvládl/a!”. Moc se mi líbí nápad od Christine Kane – Word of the Year. Vyzkoušejte to!

Recept pro tvůrčí energii a otevření dveří

Kadidlovník uvolňuje, osvěžuje, pomáhá uklidnit mysl a zastavit “kolotoč” v hlavě. Pomůže nám naladit se na “kým jsem, kam kráčím a opravdu to tak chci?”.

Neroli osvobozuje smysly, navozuje pocity harmonie, přináší světlo a radost. Podpoří nás, když náš vnitřní kritik moc nahlas křičí “to nemůžu, to nejde a to se nedělá!”. Rozzáří naší energii a otevře nám dveře.

Bergamotový petitgrain v sobě kombinuje harmonizační vlastnosti bergamotu a citrusových listů (petitgrain). Bergamot mám moc ráda pro nás perfekcionisty. Uvolňuje, podporuje radost a spontánnost. A mění tu “vztekací” energii na tvůrčí potenciál. Petitgrain je moc fajn na pocity nejistoty “zvládnu to?”, “nejsou ostatní lepší?”, “má to vůbec cenu?”. Prostě nám pomůže hodit všechno za hlavu a vykašlat se na ostatní a jít svou vlastní cestou.

Grapefruit a jeho čistící schopnosti přináší do směsi úlevu v podobě mazání těch našich sebesabotážních přesvědčení. Prostě je vygumuje a nahradí optimismem a radostným očekáváním.

Černý pepř to je držák. Když už se pro něco rozhodneme, pomůže nám vytrvat a věc dotáhnout do konce. Do směsi přináší hravou jiskru, rozbíjí citrusové aroma svojí mírnou štiplavostí.

Hledáte podporu a chcete letos začít s novou energií? Ozvěte se mi, Probereme to. Společně odstraníme to, co vás brzdí od vytváření vysněné reality.

Nový začátek

Přečtěte si také

Kdo pro vás blog píše:

Picture of Ludmila Kotalíková

Ludmila Kotalíková

Aromaterapii se věnuji od roku 2008 a její proměnlivost a pestrost mě stále fascinuje. Odborné znalosti a zkušenosti pravidelně sdílím nejen na kurzech a prožitkových workshopech, ale i v článcích v časopisech a tady na blogu. Naučím vás aromaterapii bezpečně a efektivně využívat při péči o zdraví a pohodu všech členů rodiny a dokonce i během vaření nebo úklidu. Pojďte se začíst do mého voňavého světa!

Váš komentář

Přesunout se na začátek