Zklidni se a dýchej

Karanténa, nozouvý stav, zavřené školy. Nejen v rodičích tahle situace vyvolává různorodé pocity. Naše děti, ač jsme s nimi moc rádi a nemáme problém učit doma, tak vidí ten rozdíl, když ve škole jsou a když se mají učit on-line. 

GTT = KAPKA

To, že se opakuje situace z jara, je trochu očekávané a nepříjemné a jak se zdá, nikdo na to nebyl moc připravený. A jak víme na některé věci se psychicky moc připravit nedá.
 

A tak sdílím svůj jarní recept na klid v duši.

EO růže snižuje hladinu adrenalinu v krvi, opečovává, zklidňuje. Podporuje při nedostatku motivace, strachu z lásky a strachu nechat jít. Přináší pocit svobody a sebejistoty.  Můžete nahradit gerániem, které je skvělé na úzkosti, je levnější a někomu může vonět lépe než růže.
 
Ylang-ylang je ultimátní zklidňovač. Použijte ho při pocitu frustrace, podráždění a netrpělivosti. Hezky podporuje při meditaci, přináší zklidnění, vřelost a jemnost. Mají ho rádi ti, kdo trpí bušením srdce a vysokým krevním tlakem.
 
Eukalyptus podpoří pocit svobodného nadechnutí, otevírá hrudník a komunikaci. Hodí se pro ty, kteří ztrácí koncentraci a trpí střídáním nálad až vyčerpáním.
 
Pokud jste těhotná, je lepší do 34. týdne těhotenství vynechat růži. V prvních 3 měsících těhotenství bych aromaterapii nepoužívala vůbec. U astmatiků bych byla opatrná s eukalyptem. 
 
Můžete si udělat inhalační tyčinku a tu nosit při sobě. Směs se hodí i do difuzéru, který můžete pouštět několikrát denně v různých intervalech. Doba provozu by neměla překročit 1 hodinu denně.
 

Nejen aromaterapie pomůže

 
Hodně mi pomáhají i další techniky – dechová cvičení, meditace a poklepávání. Abyste rozuměli, ze situace se nehroutím, i když je to i pro mě vyčerpávající. Snažím se dobíjet baterky, abych byla psychicky v pohodě.

 

Jestli je vám smutno a potřebujete to probrat s někým, kdo vás bere vážně, ozvěte se mi, domluvíme termín

Zklidni se a dýchej

Přečtěte si také

Kdo pro vás blog píše:

Picture of Ludmila Kotalíková

Ludmila Kotalíková

Aromaterapii se věnuji od roku 2008 a její proměnlivost a pestrost mě stále fascinuje. Odborné znalosti a zkušenosti pravidelně sdílím nejen na kurzech a prožitkových workshopech, ale i v článcích v časopisech a tady na blogu. Naučím vás aromaterapii bezpečně a efektivně využívat při péči o zdraví a pohodu všech členů rodiny a dokonce i během vaření nebo úklidu. Pojďte se začíst do mého voňavého světa!

Váš komentář

Přesunout se na začátek