fbpx

Zklidni se a dýchej

Karanténa, nozouvý stav, zavřené školy. Nejen v rodičích tahle situace vyvolává různorodé pocity. Naše děti, ač jsme s nimi moc rádi a nemáme problém učit doma, tak vidí ten rozdíl, když ve škole jsou a když se mají učit on-line. 

To, že se opakuje situace z jara, je trochu očekávané a nepříjemné a jak se zdá, nikdo na to nebyl moc připravený. A jak víme na některé věci se psychicky moc připravit nedá.
 

A tak sdílím svůj jarní recept na klid v duši.

EO růže snižuje hladinu adrenalinu v krvi, opečovává, zklidňuje. Podporuje při nedostatku motivace, strachu z lásky a strachu nechat jít. Přináší pocit svobody a sebejistoty.  Můžete nahradit gerániem, které je skvělé na úzkosti, je levnější a někomu může vonět lépe než růže.
Ylang-ylang je ultimátní zklidňovač. Použijte ho při pocitu frustrace, podráždění a netrpělivosti. Hezky podporuje při meditaci, přináší zklidnění, vřelost a jemnost. Mají ho rádi ti, kdo trpí bušením srdce a vysokým krevním tlakem.
Eukalyptus podpoří pocit svobodného nadechnutí, otevírá hrudník a komunikaci. Hodí se pro ty, kteří ztrácí koncentraci a trpí střídáním nálad až vyčerpáním.

Pokud jste těhotná, je lepší do 34. týdne těhotenství vynechat růži. V prvních 3 měsících těhotenství bych aromaterapii nepoužívala vůbec. U astmatiků bych byla opatrná s eukalyptem. 
 
Můžete si udělat inhalační tyčinku a tu nosit při sobě. Směs se hodí i do difuzéru, který můžete pouštět několikrát denně v různých intervalech. Doba provozu by neměla překročit 1 hodinu denně.
 

Nejen aromaterapie pomůže

 
Hodně mi pomáhají i další techniky – dechová cvičení, meditace a poklepávání. Abyste rozuměli, ze situace se nehroutím, i když je to i pro mě vyčerpávající. Snažím se dobíjet baterky, abych byla psychicky v pohodě.
 
A to všechno můžu i díky vám, kteří se objednáváte na on-line konzultace nebo docházíte ke mně na ošetření.
Díky vám můžu klidněji spát a můj čas strávený s vámi je pro mě smysluplný, dává mi pocit, že žiju a že jsem užitečná. Děkuju.
 
 
 
Zklidni se a dýchej

Rubriky

Co jsem naposledy napsala

Nové otázky v poradně

Chcete dostávat voňavé e-maily?

Čekejte, prosím

Formulář byl v pořádku odeslaný. Na Vaši adresu byl odeslán potvrzující e-mail.

Přečtěte si také

Kdo pro vás blog píše:

Ludmila Kotalíková

Ludmila Kotalíková

Od roku 2008 se věnuji aromaterapii a nepřestává mě fascinovat její proměnlivost a pestrost.

Své odborné znalosti a zkušenosti pravidelně sdílím nejen na kurzech a prožitkových workshopech, ale i v článcích pro časopisy a na svém blogu.

Ukážu vám, jak aromaterapii bezpečně a efektivně využívat nejen při péči o zdraví a pohodu všech členů rodiny, ale i během vaření nebo úklidu.

Pojďte se začíst do mého voňavého světa!

Leave a Reply

Přesunout se na začátek

Od listopadu mě najdete na nové adrese

Harmonizační studio Osm
Srbská 2, Praha 6

Je to kousek od metra Hradčanská (a v okolí jsou výborné kavárny na následný relax!).