Vánoční pohoda

Směs Vánoční pohoda přináší radost a teplo do našich srdcí. Opečovává nás po adventním čase. Podporuje zklidnění, meditaci a ukazuje novou cestu.

Voňavé šuplíčky

Každý máme na vánoční svátky jiné vzpomínky. Vůně jsou našimi průvodci i v tomto čase a vy už ode mě víte, že vzpomínky se snadno díky vůním zasouvají do naší vzpomínkové knihovny. A tam vydrží spousty let.

A když ucítíme známou vůni, hned běží do šuplíčku s nápisem VÁNOCE a jsme zase zpátky. Třeba u babičky v kuchyni nebo v pokoji, kde jste s tátou zdobili vánoční stromeček.

Moje vánoční pohoda letos voní sladce kořeněně, také dřevitě s mírným nádechem svěžích citrusů v pozadí s květinovým tónem.

Co jsem do směsi vybrala a proč

Pozitivitu, optimismus a radost získáme z vůně pomeranče sladkého.  Benzoe nás zabalí svou hřejivě sladkou vůní a podpoří náš odpočinek a klid. Prostě nám pomůže hodit starosti za hlavu.

Geranium rozvolní naše očekávání vůči sobě samým i ostatním (co BY se mělo), podporuje totiž intuici a spontánnost. A  podpoří ve chvílích vyčerpání. Ve směsi je ho maloučko, jen tak na zjemnění.

Pocit bezpečí a klidné energie nám přidá jedle balzámová. Tonizuje nervový systém a po delším stresu vyrovnává emoce. Na emoce působí jako adaptogen. V zimním období symbolizuje sílu a naději.

Pimentovník směsi dodává pikantní kořeněný nádech. Jeho vůně uklidňuje duši a přitom povzbuzuje vnitřní síly. Pokud byste ho neměli, můžete ho nahradit kardamomem.

Éterické oleje smíchejte a dejte do aromalampy nebo difuzéru. Já mám v tomhle období ráda aromalampu. Svíčka mi totiž dokresluje tu pravou vánoční atmosféru.

Čím voní ta vaše pravá vánoční pohoda?

Po vanilce, kadidle nebo borovici? Podělte se o své zážitky s vůní v komentářích.

 

Fascinuje vás, stejně jako mě, svět aromatických rostlin? Chtěli byste se naučit vůně bezpečně používat a vhodně kombinovat. Přihlašte se na některý z mých kurzů

Vánoční pohoda

Přečtěte si také

Kdo pro vás blog píše:

Ludmila Kotalíková

Ludmila Kotalíková

Aromaterapii se věnuji od roku 2008 a její proměnlivost a pestrost mě stále fascinuje. Odborné znalosti a zkušenosti pravidelně sdílím nejen na kurzech a prožitkových workshopech, ale i v článcích v časopisech a tady na blogu. Naučím vás aromaterapii bezpečně a efektivně využívat při péči o zdraví a pohodu všech členů rodiny a dokonce i během vaření nebo úklidu. Pojďte se začíst do mého voňavého světa!

Váš komentář

Přesunout se na začátek