Jak vypadá správná aromalampa

Jestli jste slyšeli o aromaterapii, pravděpodobně to bylo ve spojení s aromalampou a provoněním místnosti.

Upřímně, mezi námi, na aromalampy jsou různé názory, pravděpodobně jste slyšeli, že aromalampa ne, protože se v ní oleje ničí. S tím já tak úplně nesouhlasím a myslím si, že při použití vhodné aromalampy můžete získat maximální efekt.

Jaká je ta správná?

Pokud milujete oheň, stejně jako já, tak dostatečně vysoká aromalampa – zhruba 12 cm od plamene svíčky a dost objemná nádobka, zajistí, aby se voda v nádobce neodpařovala a esenciální oleje se nepřipalovaly.

To je totiž nejsilnější argument proti aromalampám. Když voda v nádobce nad svíčkou nepřesáhne 40 °C, máte vyhráno a můžete lampu bez obav používat.

Vykuřování v aromalampě

Já  mám ráda aromalampy, které mají odnímatelné sklíčko ve vrchní části. Můžu totiž sklíčko dobře vyčistit od vodního kamene nebo od usazených EO. EO, které zůstanou v nádobce  se dobře zbavíte vysokoprocentním alkoholem.

Protože jsem sehnala výborné sítko, používám lampu taky jako vykuřovací pícku. Jednoduše vyměním hodní nádobku za sítko, dám na něj alobal a na to byliny nebo směsi k vykuřování.

 

 
 

Difuzéry?

Pokud se mě zeptáte na difuzéry, tak já osobně je moc nepoužívám. U těch ultrazvukových, které vytváří studenou mlhu si nejsem jistá degradací EO. Můj nos se celkem tomuhle použití brání, protože mi EO začnou brzy smrdět (jiné slovo nenacházím).

Využila jsem je jen párkrát při kašli, kdy jsem si  naordinovala krátkodobou inhalaci a chladná pára ulevovala mému suchému kašli. Jenže to se děje v tak dlouhých intervalech, že jsem aktuálně difuzér zapůjčila a už půl roku ho nemám. 🙂

Pro difuzéry platí stejné pravidlo, jako pro aromalampy, nepoužívejte je zapnuté pořád, ale rozdělte jejich provoz do kratších intervalů, které nepřesáhnou 1 hodinu denně.

Vlastním difuzéry, které se vyráběly před 10 lety, na principu rozprašovačů, tak ty občas zapojím, ale ty zase mají docela velkou spotřebu EO, tak mi pořád nejlépe vychází aromalampa/vykuřovací pícka.

Chcete i vy umět aplikovat aromaterapii bezpečně? Přihlašte se na kurz Základy aromaterapie.

Naučím vás využít sílu vůní ve váš prospěch.

Jak vypadá správná aromalampa

Přečtěte si také

Kdo pro vás blog píše:

Ludmila Kotalíková

Ludmila Kotalíková

Aromaterapii se věnuji od roku 2008 a její proměnlivost a pestrost mě stále fascinuje. Odborné znalosti a zkušenosti pravidelně sdílím nejen na kurzech a prožitkových workshopech, ale i v článcích v časopisech a tady na blogu. Naučím vás aromaterapii bezpečně a efektivně využívat při péči o zdraví a pohodu všech členů rodiny a dokonce i během vaření nebo úklidu. Pojďte se začíst do mého voňavého světa!

Váš komentář

Přesunout se na začátek