Základy aromaterapie

Sobota 2. března 2024

Pronikněte do disciplíny, která vám provoní život.

Naučte se používat aromaterapii pro sebe, své blízké i blaho svých klientů

Možná máte pocit, že aromaterapie je džungle protichůdných informací. Na internetu nebo někdy i v knihách, to tak totiž vypadá. Chci vám předat základní a jednoduché informace o jejím bezpečném používání.  Nasměruju váš nos k výběru nejvhodnějších éterických olejů právě pro vás. Nejsem příznivcem jedné značky, budeme porovnávat a zkoušet.

Ukážu vám vodítka, které napoví, jak je to s kvalitou olejů. , Představím vám můj způsob práce a předám vám roky svých zkušeností. Prozradím vám tip na snadné sestavení terapeutické směsi a vše si v praxi vyzkoušíte.

Nečekají vás žádné “ezo kecy”. V praxi se opírám o vědecké studie i o empirické zkušenosti. Zároveň mi není cizí slovo energie a dívám se na aromaterapii i z dalších úhlů pohledu, třeba podle pěti elementů. Budeme míchat synergické směsi a ukážu vám, jak aromaterapii používat holisticky.

Kurz je vhodný pro všechny, kdo chtějí aromaterapii používat v domácích podmínkách i jako doplněk kosmetické nebo terapeutické praxe. Pokud jste úplný začátečník, dostanete ucelené informace pro jednoduchý start. Jestli už se s  aromaterapií trochu znáte, tak vám kurz pomůže poskládat jednotlivé dílky skládačky a doplní prázdná místa.

Udělejte první krůček na cestě do voňavého světa.


Co se dozvíte?

  • něco málo z historie aromaterapie
  • jak z rostlin získáváme éterické oleje
  • názvosloví – co kupujete a s čím pracujete
  • bezpečná aplikace aromaterapie
  • účinky vybraných rostlinných olejů
  • 7 univerzálních éterických olejů a jejich vliv na zdraví a psychiku
  • GC/MS analýza – co je plynová chromatografie a k čemu je dobrá
  •  a hlavně voňavé praktické tvoření

Až kurz skončí budete vědět, kde získat kvalitní oleje. Dokážete si vyrobit masážní, koupelové a inhalační směsi na akutní stavy a pro harmonizaci psychiky. Poznáte, kdy aromaterapii využít a jak ji bezpečně aplikovat.

 

Organizace kurzu

Kde a kdy? 
Harmonizační studio Osm, Srbská 2, Praha 6.
Sobota 2. března 2024

V kolik? 
Od 9 do 19 hodin. Místnost otevírám 15 minut před začátkem kurzu. Těším se na včasné příchody, kdyby to přece jen nevyšlo, dejte mi prosím o zpoždění vědět.

Co s sebou?
Pohodlné oblečení, psací potřeby a případně přezůvky. Na oběd si zajdeme, ve studiu není možnost si ohřát přinesené jídlo.

Pokud nebude možné, aby kurz proběhl naživo, využijeme online verzi. Kurz online se mi osvědčil pro krajanky z celé Evropy, dostávám od nich zpětnou vazbu, že získaly dobrý základ pro další samostudium a aromaterapii skutečně používají.

Organizace on-line kurzu

Sobota:

Můžete očekávat zhruba hodinu a půl dlouhé bloky s přestávkami; dohromady absolvujeme 3 bloky.
Sezení u počítače je náročné, proto doufám, že zvládneme i delší přestávku na oběd a případný relax do 16,30 (ať si můžete pospat nebo třeba zajít na vycházku).

Neděle (za týden)

V posledním bloku ode mě dostanete zpětnou vazbu na své směsi a ujasníme si očekávané účinky a složení vašich masážních olejů a inhalačních tyčinek. 

Vysílání bude uložené ve facebookové skupině, odkud si kdykoli znovu vyhledáte, co vás bude zajímat. Pokud nemáte facebook, najdete záznam i v cloudu Zoomu, kam vám dám odkaz. Skupina bude otevřená 3 týdny pro vaši diskusi a dotazy. Pak bude archivovaná, obsah bude přístupný.

Ke kurzu vám zašlu skripta v elektronické podobě. Pokud je chcete tištěná, napište, pošlu vám je poštou.

Baví mě předávat své znalosti o aromaterapii, je nádherná a v tuhle chvíli tak moc užitečná a důležitá.

Kdy jindy jí používat než teď? Teď je nejlepší čas začít. Virózky a další bacily můžou číhat s covidem i bez něj. Zjistěte, jaké EO vás podpoří.

Kurz on-line už jsem dělala pro krajanky z celé Evropy a byla to výborná zkušenost. Dostávám zpětnou vazbu, že nyní aromaterapii používají a mají dobrý základ pro další samostudia. 

Tak pojďme do toho.

O míchání směsí nepřijdete ani v on-line verzi kurzu, využijeme nástroj na míchání směsí Aromix.

V sobotu získáte potřebné informace, se kterými můžete několik dní pracovat na směsích do své inhalační tyčinky a masážního oleje. Celou dobu se mnou můžete konzultovat ve skupině na FB, telefonicky nebo po e-mailu

Směsi zadáte do Aromixu, já je vyrobím a pošlu poštou. Za týden v neděli už je ideálně budete mít u sebe. Společně se podělíme o to, jak vám směsi voní a jaké máte zkušenosti s konkrétními oleji a jejich účinkem. Poštovní a cena olejů je samozřejmě v ceně kurzu.

Není náročný na provoz a aplikaci ani nemusíte stahovat. Můžete se mnou komunikovat stejně, jako byste byli na kurzu. Můžu vám k tomu pouštět prezentaci (kterou na kurzu obvykle nepouštím) i videa. Připojíte se z PC, mobilu, tabletu, notebooku – prostě odkudkoli. Funguje na Androidu i na iOS.

Vysílání bude trvale k dispozici ve facebookové skupině. Pokud nejste na Facebooku, uložím vám záznam i v cloudu Zoomu.

Cena 2500 Kč zahrnuje kurzovné, tištěné materiály a návody, materiál na výrobu osobních směsí.

Co si odnesete:

Pracovní listy, skripta s tabulkou ředění a přehledem základních éterických olejů, myšlenkové mapy. Vyrobíte si inhalační tyčinku a 30 ml aromaterapeutického oleje.

Chcete kurz někomu darovat? Ráda vám na něj vystavím dárkový poukaz a pošlu ho poštou vám nebo přímo obdarovanému. 

 

Co o kurzu řekli ostatní?

Jitka Vrňáková
Jitka Vrňákovávýrobce kosmetiky
Read More
Líbilo se mi skloubení teoretické a praktické části. V průběhu dne jsme s poznávali vůně a kombinace esenciálních olejů.

Za stručného, ale výstižného výkladu, jsme si umíchali směsi. Dostali jsme manuál na poznámky, ten často používám, je to skvělý zdroj informací, hlavně z kvůli kontraindikacím při používání esenciálních olejů.
Lída má obrovské množství vědomostí, výborně komunikuje a hlavně se upřímně snaží pomoci – a to i mimo kurz. Několikrát mi pomohla s dotazy, které vyvstaly během výroby kosmetiky. Upřímně se už teď těším na další voňavé setkání. 

Kateřina Rezková
Kateřina Rezková@jsemkateriina
Read More
Kurz mě moc bavil a přinesl mi hezký přehled o základech aromaterapie. S informacemi můžu snadno pracovat. Nadchl mě velký výběr olejů k očichání a ocenila jsem výrobu vlastní směsi a inhalační tyčinky.
Zuzka Šimralová
Zuzka Šimralová
Dozvěděla jsem se spoustu nových informací, které určitě ve svém životě využiji. Moje očekávání bylo od kurzu naprosto splněno. Největším přínosem pro mě byla možnost si vyzkoušet éterické oleje a vytvořit si svojí směs.
Monika Kundrátová
Monika Kundrátová
Read More
Potřebovala jsem si rozšíit znalosti účinků EO. A na kurzu jsem dostala opravdu mnoho informací - použití, ředění, kontraindikace. Líbilo se mi, že jsem si mohla namíchat svůj olej, podle toho jak jsem navnímala informace během kurzu. Navíc jsem dostala zpětnou vazbu.
David Chytka
David Chytka
Read More
Já se chtěl více zorientovat v aromaterapii a to se mi dokonale povedlo. Představili jsme si historii, literaturu, načichali základní esence, vytvořili si inhalační tyčinku a masážní směs. Velká pochvala a děkuji moc.
Previous
Next

Přihláška na kurz Základy aromaterapie

Přihláška je platná po zaplacení zálohy ve výši 1500 Kč.  Počet účastníků je omezený, doporučuju si místo zarezervovat.
Platbu pošlete na účet 2501030549/2010, jako VS uveďte své telefonní číslo, do zprávy napište jméno a o jaký kurz se jedná.

 Telefonní číslo používám pro akutní komunikaci např. nefunguje mail nebo nenadálá situace. Obvykle zasílám sms.

 

Můžete zaslat také  SMSku na tel. číslo 774 467 476 ve tvaru  KURZ_ZAKLADY_VASE_JMENO_DATUM.

Přesunout se na začátek