CHOPN a aromaterapie

Michaela zeptal se před 1 měsíc

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jaké možnosti nabízí aromaterapie u CHOPN. Je možné zmírnit příznaky tohoto onemocnění pomocí éo, i když se rozvinula i rakovina plic?
Děkuji za odpověď.

CHOPN a aromaterapie
1 Odpovědi
Ludmila Kotalíková Personál odpověděl před 4 týdny

Michaelo, myslím si, že aromaterapie by mohla být účinná při potížích, které CHOPN způsobuje. Určitě je na místě individuální péče, protože se může projevovat různým způsobem a netroufám si vůbec jakkoliv radit na dálku bez podrobnější znalosti případu. Po rychlém prolustrování internetu, se doporučují EO na podporu psychiku  (stres a úzkost). Některé EO mají bronchodilatační účinky a pozitivně podporují dýchací systém, proto můžou ulevit od kašle nebo dechové nedostatečnosti. 
U rakoviny je to asi podobné. Záleží na tom, čím aktuálně nemocný prochází, jak vypadá léčba. Pak lze nastavit aromaterapii jako komplementární metodu, ideálně ve spolupráci s onkology (pokud by byli přístupní). 

Pokud byste měla zájem o mou podporu, můžeme se domluvit na online setkání, kde bychom probraly situaci a možnosti jaké aromaterapie nabízí. Objednejte se tudy https://aromadoteky.cz/sluzby/online-rychlovka/

Moc držím palce a přikládám ještě odkaz na článek, který se mi zdá zajímavý a podrobněji monitoruje situaci  https://thekingsleyclinic.com/aromatherapy-in-people-with-chronic-obstructive-pulmonary-disease-a-complete-how-to-guide-and-its-benefits/
Držím moc palce, ať je dobře. 
Lída Kotalíková
 

Odpověď proCHOPN a aromaterapie
Přesunout se na začátek