Doterra vetiver pre dieťa

Veronika zeptal se před 2 týdny

Dobrý deň, 
Zaujímalo by ma užívanie EO vetiver pre 4 ročnú dcéru.
Dočítala som sa, že inhalovanie vetivera 3krat za deň v priebehu 30 dní pomohlo deťom, ktoré mali adhd. Naša pediatrička má podozrenie, že by dcérka mohla mať adhd, boli sme s ňou aj u psychologičky tá povedala, že adhd nemá. No aj napriek tomu to je veľmi veľmi živé dieťa a nie vždy sa vie sústrediť. Vetiver by som chcela na nej vyskúšať aj z dôvodu, ze veľmi málo rozpráva a tým, že je taká živá nevie obsediet, zaujíma ju vsetko ostatné a tým pádom sa s ňou aj ťažko spolupracuje pri aktivitách, ktoré sú nám doporučené na podporu rozvoja reči.
Zaujíma ma teda najbezpečnejši a najúčinnejší spôsob ako jej to aplikovať. Keď jej dám aromadifuzer do izby, neviem ci v nej dokáže vydržať po celý ten čas. Na internete som objavila aj inhalačné tyčinky, ale v tom prípade neviem koľko kvapiek EO by som jej tam mohla dať. Ďakujem za odpoveď. 

Doterra vetiver pre dieťa
1 Odpovědi
Ludmila Kotalíková Personál odpověděl před 1 týdnem

Milá Veroniko,
za mě je vetiver vůně, která dětem nebude vonět. Možná ano, ale určitě by to chtělo nejdříve vyzkoušet. Myslím si, že je vhodnější postupovat individuálně a zvolit EO na míru Vaší dceři. Některým dětem s ADHD dělají paradoxně velmi dobře povzbuzující EO, které je zklidňují.

Netroufám si jakkoliv na dálku radit, je to na individuální konzultaci, kterou Vám mohu na dálku poskytnout já, nebo se můžete obrátit na kolegyně na Slovensku https://www.facebook.com/Aromatherapy.asas/ a zjistit, co Vaší dcerce voní a jaké jsou její konkrétní projevy a co jí opravdu dělá dobře. 
Používání difuzéru se věnuji v tomto článku. Z mojí zkušenosti mohu napsat, že jsou moc fajn různé čichové hry, které děti podpoří ve stavu tady a teď a můžete využít různé druhy vůní (citrusy, bylinky atd.) a tím zjistit, co je fajn pro dceru a případně EO nakoupit.
Jinak do inhalační tyčinky se dává 10-15 kapek podle velikosti vatového tamponku. Pro dítě, pokud ho budete chtít “aromaterapeutizovat” vetiverem, bych dala 1 kapku a pak doředila jojobovým olejem na těch 10-15 kapek.
Držím palce, ať je dobře.
Kdybyste měla nějaké otázky, napište mi. Hezké léto, Lída Kotalíková

Odpověď proDoterra vetiver pre dieťa
Přesunout se na začátek