Ukradený porod

Když vstupovala do dveří, hladila si bříško a říkala: “Tentokrát to chci jinak! Už si nenechám porod vzít.”

Nepříjemné vzpomínky na první porod

Ellen byla podruhé těhotná. Na miminko se těšila. Čím víc se blížil termín druhého porodu, vracely se jí vzpomínky na první porod. Rodila v nejbližší porodnici, nic moc nestudovala a nechápala proč jiné ženy svůj porod tolik řeší a plánují. Doktoři přece vědí, co mají dělat.

Terezka se narodila po dlouhém porodu. Ellen dostávala oxytocin a něco proti bolesti, nakonec skončila na epidurálu. Po porodu Terezka často plakala a měla problém s kojením, nepřisávala se.

Po dlouhých týdnech odsávání a krmení stříkačkou se Ellen rozhodla, že bude krmit umělým mlékem. Začala se zajímat o příčinu problémů se spánkem a častým pláčem, porod totiž mohl být jednou z nich. Nosila  v šátku a při nemoci se obracela spíš na přírodní medicínu.

Když Ellen podruhé otěhotněla, začala zjišťovat, jak se lépe připravit a jak porod a šestinedělí zvládnout více přirozeně a s méně lékařskými zásahy.

Přišla, protože měla strach, že druhý porod dopadne jako první, že jí ho zase v porodnici “ukradnou”. Bála se, že nebude umět kojit a že jí budou považovat za bláznivou lesanu.

Poklepáváním proti strachům

Metoda EFT umí čelit strachům, začaly jsme poklepávat a postupně procházely všechno, co Ellen cítila.

Ošetřovaly jsme:

strach, že druhý porod bude stejný jako první,
strach, že se porod zasekne a budou ho muset řešit medicínsky,
vztek na to, že u prvního porodu se nechala příliš ovlivnit,
smutek z toho, že Terezka si nese do života horší start a že první porod nezvládla.

Na co Ellen přišla

Při ťukání si najednou uvědomila, že bude raději, když jí do porodnice bude doprovázet dula nebo porodní asistentka. Partner k porodu nechce a navíc bude hlídat.

Když jsme opečovaly emoce, které měla Ellen vůči druhému porodu, vybraly jsme éterické oleje, které budou v její směsi na konec těhotenství a k porodu. Nejvíc jí voněly oleje pomeranč sladký, benzoe a růže.

Podporující vůně

Pomeranč sladký to je věčný optimista, rozradostňuje a ve spojení s benzoe, která se nazývá „teplá deka“, dělá nádherně sladce svěží vůni.

Při vyčerpání u porodu může směs povzbudit a zároveň pohladí po duši a řekne: „Moje milá, všechno je v pořádku.“

Růže, královna aromaterapie podpoří ženu v jejím úsilí. I když už má pocit, že to prostě „nejde“, že už je to k vzteku, jak je to dlouhé, růže dodá sílu miminko porodit a mít radost z toho, že jsem žena a že mohu dát život. Tato esence pomáhá i zpětně zpracovat velkou bolest, šok a trauma.

Když Ellen odcházela, byla plná naděje a těšila se na porod. Ví, že bude probíhat v jiném čase s jiným děťátkem a že nemusí mít strach.

Podporu jí bude dělat směs, která jí neskutečně voní. Navíc má k dispozici nástroj – poklepávání. Může ho použít při jakémkoliv strachu a nejen při porodu. 

Eliška se narodila s laskavostí a radostí

Za 3 týdny mi přišla na mobil zpráva, že se narodila holčička Eliška. Porod byl přirozený. Dula, která byla u porodu,  byla skvělá a moc pomohla Ellen vše zvládnout a podpořila jí v jejích přáních.

Když přišla nějaká krize, vzala si na pomoc ťukání, to jí dodávalo klidu. Eliška je plně kojená, i když ze začátku to bylo náročné, ale brzy se všechno usadilo.

Krok za krokem procesem poklepávání směrem k vnitřní pohodě a harmonii

Máte strach z porodu nebo vztek na to, jak dopadl minule?  Ne vždycky se
všechno povede –  ozvěte se,  Probereme to.

Společně se podíváme na zoubek vašim strachům a změníme je na radostná očekávání. Trvá to jen chvilku, nebolí to a jako bonus si odnesete znalost jednoduché techniky.

Ukradený porod

Přečtěte si také

Hodná holka

Hedvika je manažerka a přichází si “pro odpočinek a relax”. Cítí, že její pracovní vytížení, péče o rodinu jí dává

Přečíst celé »

Hrozná matka

Přichází Magda (Jana, Petra, Lucie, Hana…) a dosedá. Na otázku, s čím bych jí mohla pomoci odpovídá: “Jsem hrozná matka.”

Přečíst celé »

Kdo pro vás blog píše:

Picture of Ludmila Kotalíková

Ludmila Kotalíková

Aromaterapii se věnuji od roku 2008 a její proměnlivost a pestrost mě stále fascinuje. Odborné znalosti a zkušenosti pravidelně sdílím nejen na kurzech a prožitkových workshopech, ale i v článcích v časopisech a tady na blogu. Naučím vás aromaterapii bezpečně a efektivně využívat při péči o zdraví a pohodu všech členů rodiny a dokonce i během vaření nebo úklidu. Pojďte se začíst do mého voňavého světa!

Váš komentář

Přesunout se na začátek