fbpx

„Já už to nějak vydržím!“, řekla

Za každou mou klientkou se ukrývá jedinečný osobní příběh. Občas mají ty příběhy něco společného. Dnes je to: „Já už to nějak vydržím“.

Slyším to, když si všimnu, že je masáž pro ně nepříjemná nebo bolestivá nebo při výběru vůně.  Bolest ani „nevůně“ do mé péče vůbec nepatří.

 

Další „hodná holka“

Renata ke mně chodí pravidelně a už se mi podařilo dodat jí podporu, aby opravdu řekla, co si přeje a jak se cítí. Její příběhem se stále vine „já už to vydržím“.

Když byla malá, rodina se rozpadla a ona měla na starost mladší sestru. Sestra měla lehké postižení a většina rodinného života se točila kolem sestřiných potíží. Renata neměla moc šancí prosadit svoje potřeby a brzy se u ní rozvinul syndrom hodné holky.  Věděla, že to musí nějak vydržet a neměla jinou šanci.

Když se postavila na vlastní nohy, prošla několika toxickými vztahy, až skončila sama s malými dětmi. Tedy v manželství, které nebylo funkční, ale ona už to nějak vydrží, že?

Postupná cesta k cíli

Ke mně přišla nejprve pro odpočinek a úlevu od bolesti zad, ale postupem času jsme se vlastně pořád vracely k témuž. Neměla vlastní názor, čekala, co já. Ale já nic. Já čekám na to, co Renata. Líbí se jí to, nelíbí? Je jí příjemná masáž, chce ke mně vlastně chodit?

Rozplétáme postupně její příběh a pomocí EFT budujeme její sebe uvědomění.

Vracíme se do dětství a ťukáme

vztek  na to, že nikoho nezajímala
smutek, že jí nikdo nenaslouchal a neplnil její potřeby
pocity viny, když potají občas ubližovala sestře, protože „už se to nedalo“

A pracujeme s tématy i  v dospělosti

pocity studu, za to jaké navazovala vztahy
–  lítost, že svým dětem nezvládla poskytnout funkční rodinu
vztek na manžela, že jí v tom nechal a ona je na to sama
–  nemá smysl se trápit tím co bylo, uděláme novou čáru a začneme pracovat

Postupem času Renata přichází na to, že není potřeba setrvávat v nefunkčním manželství a rozhodne se zjistit, jaké kroky chce podniknout k nastartování nové životní éry. O rozvodu hned nepřemýšlí, ale řeší, jak se víc postavit na vlastní nohy. Po několika měsících Renatu přestanou trápit souvislé bolesti zad. Vypozoruje, kdy se jí vrací a jakou to má souvislost s její psychikou. Postupně ochlazuje několik „kamarádských“ vztahů. Začíná chodit tancovat, to jí vždycky bavilo a teď jí to dělá dobře na duši i na těle.

Přestává se litovat. Začíná se smát a několikrát už mi i řekla, co by potřebovala a co se jí nelíbí.

Voňavá podpora

Ve směsi pro Renatu téměř nikdy nechybí jasmín (sebeláska a sebepřijetí) nebo geranium (péče a zklidnění). Přidáváme k němu různé EO, které ošetřují aktuální pocity.

Heřmánek modrý – ošetření vnitřního dítěte.

Ylang-ylang – uvolnění a překonání pochybností o sobě.

Cedrové dřevo – odvaha a uzemnění.

Santal – když se nedaří pohnout kupředu.

Citrusy – pozitivita, radost, osvěžení.

Renata má před sebou ještě kus cesty, ale když se ohlédnu spolu s ní zpátky, vidíme, jakou velkou změnou prošla. Propojila se se svým tělem, cítí, když jí něco nedělá dobře. Zjistila, že může žít spokojený a naplněný život. Nemusí se pořád litovat a být zahořklá nad tím, co bylo.

Dobře si uvědomuje, že svojí změnou dává dobrý příklad dětem a učí je, aby si stály sami za sebou. Navíc se cítí mnohem lépe fyzicky.

Renata není s tímhle tématem sama. Pokud i vy si říkáte, že „to vydržíte“, mrkněte dovnitř sebe, jak se v téhle situaci cítíte. Nemusíte totiž hned bořit mosty a ničit, co teď máte. Na některé věci se jen stačí podívat z jiného úhlu. Můžete na sobě zapracovat s laskavostí a radostí. Jestli hledáte podporu, objednejte se na konzultaci nebo aroma ošetření.

„Já už to nějak vydržím!“, řekla

Rubriky

Čerstvé články z blogu

Nové otázky v poradně

Chcete dostávat voňavé e-maily?

Jednou za čas se totiž potřebuju podělit o nějaký aroma recept nebo pozvánku. Jestli vás to zajímá, vyplňte mail a je to!

Čekejte, prosím

Formulář byl v pořádku odeslaný. Na Vaši adresu byl odeslán potvrzující e-mail.

Přečtěte si také

Hrozná matka

Přichází Magda (Jana, Petra, Lucie, Hana…) a dosedá. Na otázku, s čím bych jí mohla pomoci odpovídá: „Jsem hrozná matka.“

Přečíst celé »

Hodná holka

Hedvika je manažerka a přichází si „pro odpočinek a relax“. Cítí, že její pracovní vytížení, péče o rodinu jí dává

Přečíst celé »

Kdo pro vás blog píše:

Ludmila Kotalíková

Ludmila Kotalíková

Aromaterapii se věnuji od roku 2008 a její proměnlivost a pestrost mě stále fascinuje. Odborné znalosti a zkušenosti pravidelně sdílím nejen na kurzech a prožitkových workshopech, ale i v článcích v časopisech a tady na blogu. Naučím vás aromaterapii bezpečně a efektivně využívat při péči o zdraví a pohodu všech členů rodiny a dokonce i během vaření nebo úklidu. Pojďte se začíst do mého voňavého světa!

Váš komentář

Přesunout se na začátek