Voňavá hravost

Pozvěte do svého života hravost a radost. Vzpomeňte si na to, když jste byli malí a všechno jste uměli a nebo chtěli umět. A  zpívat a tancovat a psát a kreslit. Kam se to podělo?

 

To už jsme zapomněli?

Dneska je 1. června  a to slaví svátek všechny děti. Právě tenhle den mi je inspirací, když tvořím vůni.  A  no, přiznávám se, moje hravost ustoupila z mého života, protože péče o děti, zvířata, dům mi zaberou hodně času. Zkrátka věci, které BYCH měla. Ach jo. Z toho se mi opravdu těžko vystupuje.

Chci zpátky svoji radost z dětství!

Proto dnešní vůně obsahuje mandarinku, koriandr, zázvor a geranium. A je to opravdu lahodná kombinace. Zatímco píšu tyhle řádky, písmenka klávesnice mi běží pod prsty a já stále čichám a čichám “hravou směs” a nemůžu se nabažit.

Hravost v jedné kapce

Mandarinka je ve směsi pro svou sladce svěží a radostnou vůni. Hravost to je její synonymum. Podporuje uvolněnost, lehkomyslnost a přizpůsobivost. Rozveseluje a přináší optimismus.

Koriandr není úplně obvyklý EO. Má kořenité a mírně nasládlé aroma. Pokud znáte bylinku, tak EO je mnohem jemnější. Koriandr ulevuje od úzkosti a stresu. Harmonizuje při únavě a emočním vyčerpání, podporuje relaxaci a přináší pocity radosti.

Kořenitou jiskru do směsi přináší zázvor. Je svěží a dodává energii. Umí rozpohybovat organismus, je stimulační a prohřívací. Radost pocítíte, díky zázvoru, v každé buňce.

Když věci neplynou, je to náročné. Geranium pomůže uvolnit naše lpění, odstraňuje frustraci a podrážděnost. Odstraňuje stavy úzkosti. Podporuje naši imaginaci, intuici a spontánnost. Jeho vůně uvolňuje perfekcionisty a workoholiky (hmmm!). 

Jak směs použít

Směs smíchejte a přidejte do inhalační tyčinky. Můžete jí taky použít do difuzéru.

Přidáním 15 ml rostlinného oleje získáte masážní radostnou péči.

Chcete inhalační tyčinku nebo roll-on s podpůrnou radostnou vůní? Napište mi zprávu, já vám směs připravím při osobním setkání nebo na dálku.
Voňavá hravost

Přečtěte si také

Kdo pro vás blog píše:

Picture of Ludmila Kotalíková

Ludmila Kotalíková

Aromaterapii se věnuji od roku 2008 a její proměnlivost a pestrost mě stále fascinuje. Odborné znalosti a zkušenosti pravidelně sdílím nejen na kurzech a prožitkových workshopech, ale i v článcích v časopisech a tady na blogu. Naučím vás aromaterapii bezpečně a efektivně využívat při péči o zdraví a pohodu všech členů rodiny a dokonce i během vaření nebo úklidu. Pojďte se začíst do mého voňavého světa!

Váš komentář

Přesunout se na začátek