Rodičovská aromaterapie nejen pro začátek školního roku

Jak zharmonizovat v září svou práci, dětí školu, případné dojíždění a kroužky to často vyžaduje velmi dobré manažerské a logistické schopnosti. Někdy je to fakt k zbláznění. Znáte to taky? Já to prožívám už 9 let, někdy více někdy méně. Vím, že když to dobře zvládnu, mám pak po celý školní rok relativní pohodu.

Takže občas trpím nervozitou, jestli se mi to podaří, jak potřebuju. Takže na začátku září, rozhodně přichází ke slovu “pozitivní ráno”.

Pozitivní ráno

K nastartování nového dne můžete použít éterické oleje pomeranč s kapkou černého pepře. Jestli rádi používáte aromalampu, udělejte si voňavé ráno. Nebo si vyrobte olejový parfém:

8 ml rostlinného oleje
3 kapky pomeranče sladkého,
2 kapky černého pepře.

Černý pepř jde nahradit i éterickým olejem kardamom. Vše smíchejte a dejte do roll-onu. Roll-on pak používejte podle potřeby na místa, kde pulzují tepny (vnitřní strana zápěstí, krk, podkolenní jamky).

Pomeranč navodí optimismus, harmonizuje psychiku. Černý pepř má prima stimulační vlastnosti. Celkově posiluje a pomůže také vyčistit myšlenky.

Nemůžu se probrat

Místo ranní kávy  použijte  stimulační směs
2 kapky rozmarýnu
4 kapky citronu.
 
Přidejte do roll-onu jako v minulém receptu nebo .směs nakapejte do sprchového oleje nebo gelu a použijte při ranní sprše.
 
Tuhle směs mám taky ráda na dlouhé cesty do auta a na osvěžení a probuzení. Rozmarýn je silný stimulant,
tak s ním buďte opatrní při aplikaci ve večerních hodinách.

Hoďte nohy hore!

Jestli chcete relax, použijte EO šalvěj muškátová,  santal,  pačuli, mandarinka nebo ylang-ylang.
 
Jednotlivě nebo je smíchejte. Nepoužívejte víc než 8 kapek všech olejů do 8 ml rostlinného oleje. Dopřejte si koupel  (do PL lžíce smetany přidejte 5 kapek éterických olejů na jednu vanu) nebo masáž.
 
Po relaxační kůře se zachumlejte do deky nebo peřiny a odpočívejte. Žádná práce do postele, žádné telefonáty. Udělejte si dobrý čaj a tento čas si vychutnejte.
 
Do aromalampy nebo difuzéru můžete pro zvýšení efektu ještě nakapat směs petitgrain, levandule a pomeranč. Tyto EO pomáhají vyčistit nepotřebné myšlenky, harmonizují psychiku a navozují pocit pohody a optimismu.

 

Valí se to na mě!

Jestli na vás útočí úkoly ze všech stran, žluté a jinak barevné papírky se seznamem úkolů opadávají nevyřízené z monitorů, nebo váš seznam na pracovním stole je neustále prodlužován, doporučuji použít adaptogenní éterické oleje. Pomůžou  zvládnout pracovní nápor.
 
Pamatujte ale, že odpočinek je potřeba a ani sebesilnější adaptogen nepomůže od dlouhodobého stresu.
 
Mezi adaptogenní EO řadíme bergamot, levanduli, borovici, kajeput, eukalyptus radiata.
 
Použít je můžete k přímé inhalaci – vyberte si jednu lahvičku éterického oleje, noste jí při sobě a v případě potřeby inhalujte rovnou z ní. Na relax na závěr dne si připravte koupel.
 
Je to ho na vás moc a hledáte odpočinek? Pečujte o sebe a domluvte si se mnou termín aromaterapeutické masáže.
 
Přeji vám, abyste začátek školního roku zvládli všichni s grácií, popřípadě jste si ho vyvoněli tak, aby vás nic nezaskočilo. Vašim dětem přeji šťastné a veselé vykročení do začínajícího školního roku, ať už jdou jakýmkoliv směrem.

V předchozích dílech seriálu si můžete přečíst o tom jak zpříjemnit školkovým dětem adaptaci a jak pomoci dětem zvládnout začátek roku ve škole.

Rodičovská aromaterapie nejen pro začátek školního roku

Přečtěte si také

Kdo pro vás blog píše:

Picture of Ludmila Kotalíková

Ludmila Kotalíková

Aromaterapii se věnuji od roku 2008 a její proměnlivost a pestrost mě stále fascinuje. Odborné znalosti a zkušenosti pravidelně sdílím nejen na kurzech a prožitkových workshopech, ale i v článcích v časopisech a tady na blogu. Naučím vás aromaterapii bezpečně a efektivně využívat při péči o zdraví a pohodu všech členů rodiny a dokonce i během vaření nebo úklidu. Pojďte se začíst do mého voňavého světa!

Váš komentář

Přesunout se na začátek