Co byste měli vědět o intuitivní aromaterapii

Co to vlastně znamená intuitivní aromaterapie? Jak se s ní pracuje a co nabízí? A je bezpečná? 

Dobrý marketingový tah nebo?

V dnešní době je slovo intuice stokrát skloňované, používané, zajímavé, takže ho vlastně čtete pořád.

Když zadám do Google intuitivní, ukáže se mi – intuitivní stravování, intuitivní vedení, intuitivní pedagogika. Znám intuitivní koučky, terapeutky, čarodějnice, vědmy, alchymistky. Ale co za tím je? Marketing nebo něco “víc”?

Sama intuici používám a věcem mezi nebem a zemí věřím, pracuji s energiemi. Tuhle sféru respektuju a s díky využívám, co se mi nabízí.

Ale začínám se obávat toho, že za intuici se může schovávat i nedostatek zkušeností nebo znalostí. Být intuitivní je prostě “in”, spousta lidí na to slyší.

Různé systémy aromaterapie

Na aromaterapii můžeme pohlížet z rozdílných úhlů pohledu. Dají se do ní vnášet vlastní zkušenosti nebo jí propojit s tradičními systémy jako je  čínská medicína nebo ajurvéda. 

Existuje taky čakrární aromaterapie, vílí aromaterapie, elfí aromaterapie. Všechno to jsou nějaká uspořádání, která někdo vymyslel a propojil na základě své zkušenosti.

Na opačné straně spektra je tu klinická aromaterapie, podložená vědeckými studiemi a zkoumáním. To je třeba moje pojetí – kombinovat vědecký, empirický a intuitivní přístup.

Je intuitivní bezpečné?

Největší problém, spatřuju v tom, když v kartách vytáhneme karty EO (nebo intuice napoví), které by mohly  danému člověku ublížit.

Například u klienta vysokým krevním tlakem, který bere léky na snížení, vyjde EO, který krevní tlak může zvyšovat např. skořice list nebo kůra. V tu chvíli musí nastoupit znalosti a rozum.

Je potřeba se rozhodnout, jestli vybraný EO použiju a pokud ano, v jakém množství. Výroba směsí a dosažení synergického efektu je součástí vzdělávání odborníka aromaterapeuta.

Nemělo by to být tak, že něco někdo smíchá, protože to právě napověděly karty nebo to přišlo shůry. S nedostatkem zkušeností může dojít k podráždění pokožky nebo, pokud se vrátíme k příkladu se skořicí,  ke zvýšení krevního tlaku u rizikového klienta. A s tím není dobré si zahrávat.

Intuitivní aromaterapie je moc hezká, ráda s ní pracuju v podobě konzultace s kartami.

Mám několik kolegyň, které si intuici zvou na pomoc často a jsou to skvělé aromaterapeutky. Jejich práce je podložená odborným studiem a mají znalosti složení a účinků jednotlivých EO.

Kombinujte intuici a racio

Než si vyberete svého aromaterapeuta nebo intuitivce, zkuste si zjistit, co stojí v pozadí.

Jestli intuitivní koučka má nějaký výcvik, jestli intuitivní konzultantka zná obor nebo intuitivní terapeutka umí s lidmi komunikovat a má alespoň nějaké minimum nebo zkušenosti. Má nějaké reference, jak dlouho působí v oboru, kolik má odkoučovaných nebo odkonzultovaných hodin?

Aromaterapie  zasahuje do všech úrovní duše i těla a od nezkušeného aromaterapeuta si můžete odnést šrámy nejen na duši, ale i na těle, pokud nevhodně zvolí EO a jejich koncentrace.

Pokud chcete zažít, jak to vypadá, když vám pomáhají zkušenosti společně s intuicí, ozvěte se, Probereme to.
Co byste měli vědět o intuitivní aromaterapii

Přečtěte si také

Kdo pro vás blog píše:

Picture of Ludmila Kotalíková

Ludmila Kotalíková

Aromaterapii se věnuji od roku 2008 a její proměnlivost a pestrost mě stále fascinuje. Odborné znalosti a zkušenosti pravidelně sdílím nejen na kurzech a prožitkových workshopech, ale i v článcích v časopisech a tady na blogu. Naučím vás aromaterapii bezpečně a efektivně využívat při péči o zdraví a pohodu všech členů rodiny a dokonce i během vaření nebo úklidu. Pojďte se začíst do mého voňavého světa!

Váš komentář

Přesunout se na začátek