Proč právě přírodní parfém?

Je váš parfém toxický nebo je to "lék"?

Několik posledních dní pátrám a přemýšlím nad přírodními parfémy. Sledovala jsem videa a pořád se mi potvrzuje to, co si myslím a i to, co říkám na svých kurzech: “Přemýšlejte nad tím než si na sebe něco dáte! Jaký to bude mít vliv na vaše zdraví, co vám to přinese?”

Sledovala jsem nedávno video, které mělo velmi trefný titulek: Je váš parfém toxický nebo je to “lék”?

Nevýhody přírodních parfémů

Přírodní parfémy mají dvě nevýhody:
– vydrží kratší dobu než parfémy syntetické,
– jejich vůně se může měnit vzhledem k přírodním materiálům. 1 rok se například sklidí levandule, která má víc sladších tónů a příští rok bude třeba více kafrová.. No přiznám se, že jsem v tomhle taky konzerva. Mám totiž svou oblíbenou Harmony Line kosmetiku. A to mám tak, že napíšu: Janiiii! Potřebovala bych, prosím, prosím, umíchat krém a masku a opalovák a rtěnku a tekuté mýdlo.. A Jani napíše, stejně jako to sluchátko v Machovi a Šebestový: “Ano, prosííím, jak si budete přát!

A do pár dnů tu mám balíček. A já ho s radostí vybaluju.. a voním si s ním a ejhle! Krém voní trochu jinak než posledně. Ten minulý mě hodně bavil a najednou je jiný..Ou! Ale víte co.. řeknu si:. “Kotalíková, nebuď konzerva, tenhle je taky krásný!!” A patlám to na sebe a za tři dny už ani nevím, jak voněl ten před tím… A vlastně mám radost, že nemám pořád to stejné. No jen taková poznámka k tomu, když je někdo zvyklý na nějakou vůni. Ty přírodní parfémy prostě nemohou mít pořád stejnou vůni, protože ne vždycky seženete stejné suroviny.

 

Samozřejmě je tu víc výhod!

A pak ty přírodní parfémy mají taky dost výhod:

+ můžete si je tvořit sami,
+ příznivě působí na vaší psychiku,
+ můžete si udělat parfém se záměrem (podpořit svou osobnost, podpořit ty stránky sebe,které chcete zvýraznit),
+ parfém lze vytvořit přímo pro vás na míru, bude jedinečný stejně jako vy,
+ každý z parfémů má za sebou příběh tvorby,
+ působí příznivě i na vaše zdraví,
+ dáte si parfém do lahvičky, která s vámi souzní.

Prostě těch výhod je víc. Tečka. Taky se dají parfémy kombinovat s bachovkami třeba..
Éééé už mě víc nenapadá 🙂

Tvořte vůně, experimentujte, nebojte se, je to krásné dobrodružství! Jestli si to chcete užít s mojí podporou, přijďte si vyrobit svůj  osobní parfém.

Proč právě přírodní parfém?

Přečtěte si také

Kdo pro vás blog píše:

Picture of Ludmila Kotalíková

Ludmila Kotalíková

Aromaterapii se věnuji od roku 2008 a její proměnlivost a pestrost mě stále fascinuje. Odborné znalosti a zkušenosti pravidelně sdílím nejen na kurzech a prožitkových workshopech, ale i v článcích v časopisech a tady na blogu. Naučím vás aromaterapii bezpečně a efektivně využívat při péči o zdraví a pohodu všech členů rodiny a dokonce i během vaření nebo úklidu. Pojďte se začíst do mého voňavého světa!

Váš komentář

Přesunout se na začátek