Výroba osobního parfému – workshop

Pátek 17. května 2024 Praha

Proč něco tak osobního, jako je vaše vůně, odevzdávat do cizích rukou? Vydejme se společně na dobrodružnou cestu za vašim vlastním autentickým parfémem.

Pohodový a odpočinkově laděný workshop je vhodný pro začátečníky i nadšené amatérské parfemáře –zkrátka pro všechny, kdo se nebojí experimentovat  při tvorbě vlastních vůní.

Co vás naučím:

Začneme samotnými základy aromaterapie – povím vám, z čeho se jednotlivé oleje vyrábějí, jak je ředit a míchat. Zjistíte, jaký význam měl parfém v historii lidstva a jak se používal. Dozvíte se, jak vůně ovlivňují naši psychiku a jak toho můžete využít při komponování svého parfému.

Budete relaxovat, ladit se na konkrétní éterické oleje a experimentovat s více než stovkou různých vůní. Sáhnete si na samotný princip sestavování vůní.

Workshop je rozdělený na teoretickou a praktickou část. Shrnula jsem v něm své znalosti z aromaterapie, zkušenosti z kurzu v kolébce parfumérů ve francouzském Grasse i z cesty po Provence. A především ze stovek variant vzniklých při míchání osobních parfémů.

 

Fascinuje mě, jaké kombinace mohou vzniknout z různých ingrediencí a jak jediná kapka navíc dokáže vše změnit. Dělá mi radost být u toho, když objevujete voňavou „alchymii“.
 

Co vás nenaučím:

  • Práci  se syntetickými vůněmi – chovají se jinak než éterické oleje a já s nimi nepracuji. Vyrábím pouze přírodní parfémy – to je můj životní styl a filozofie.
  • Přesná pravidla  – ve světě vůní jsou pravidla od toho, aby se porušovala! Samozřejmě je zmíním, ale budu vás podporovat ve víře ve vlastní intuici i nos. Co vám voní, to o vás pečuje a je vám oporou. Jsem jen poradce, designérem své vůně budete vy.
 

Co si odnesete:

Z workshopu si odnesete základ pro další práci, informace shrnuté ve skriptech, a především vlastnoručně vyrobenou vůni (Eau de Toilette nebo olejový parfém) ve vámi vybraném flakonu.

Organizace kurzu

Kde a kdy?
Harmonizační studio Osm, Srbská 2, Praha 6
Pátek 17. května 2024


V kolik? 

Sobota od 12 do 18 hodin. Můžete přijít s předstihem 15 minut. Těším se na včasné příchody, kdyby to přece jen nevyšlo, dejte mi prosím o zpoždění vědět.

Jak se na místo dostanu?
Pěšky pohodlně od stanice metra A  –  Hradčanská, směr ulice Pod Kaštany. Trvá to cca 2 minuty.
Autobusem 131 do zastávky Hradčanská.
Když se rozhodnete přijet autem, parkování na fialových zónách je zpoplatněno ve všedních dnech. Volné kapacity bývají v ulici Na Zátorce.

Co s sebou?
Pohodlné oblečení a psací potřeby, můžete přezůvky.  Počítám s krátkou pauzou na svačinu nebo oběd. Je potřeba se vyvětrat. Jídlo si raději vezměte s sebou, je možné si případně objednat z nedaleké restaurace

Cena 2900 Kč zahrnuje kurzovné, skripta s pracovními listy, návod a materiál k výrobě osobního parfému. Flakon podle vlastního výběru a drobné občerstvení.

Chcete kurz někomu darovat? Ráda vám na něj vystavím dárkový poukaz a pošlu ho poštou vám nebo přímo obdarovanému.       

Jak si kurz užili ostatní?

Kristýna Rolincová
Kristýna RolincováTerapie z Doupovska
Read More
Bylo úžasné si u Lídy očichat i méně známé, vzácné až drahé éterické oleje. Miluju své nitro otevřít, naladit se na vůně a plně se ponořit do alchymického míchání, což mi né v každém prostředí jde. Výsledkem byl úžasný pafém v alkoholu s příjemnou dřevitou a sladce citrusovou vůní, který mi připomíná Lídy voňavý kurz. Míchání je pro mě vždy osobní zážitek 🙂
Slavomíra Balcar
Slavomíra Balcar
Read More
Skvělý zážitek v příjemné atmosféře, tolik éteráků jsem v životě neočichala. Namíchala jsem si parfém ze samých specialitek, jen mě nenapadlo, že už bez něj nebudu moci žít. Když jsem ingredience později nakupovala znovu, peněženka hodně plakala, příště raději půjdu zase na kurz. Moc mě překvapilo, že jsme vyráběly i z hodně vzácných, drahých esencí. Vřele doporučuji.
Lucie Pekařová
Lucie PekařováPorodní asistentka
S aromaterapií už jsem měla zkušenosti a nikdy by mě nenapadlo, že si zvládnu namíchat parfém, který mě definuje. Kurz zkrátka předčil má očekávání a ukázal mi cestu k vlastní botanické vůni.
Jitka Kůsová
Jitka KůsováKresby - sochy - malby - grafika
Read More
Přála jsem si pochopit princip vystavění parfému, proto mi jiná aromaterapeutka doporučila lektorku L. Kotalíkovou.
Kurz probíhal v přátelské, tvůrčí atmosféře. K dispozici byla široká škála esencí a jasné principy tvorby. Co mi dal? Odvahu zkoušet nové variace.
Jitka Vlková
Jitka Vlková
Read More
Kurz výroby osobního parfému byl velmi hezká a kreativní zkušenost. Lída se ve vůních opravdu vyzná a dokázala mě nasměrovat tak, aby byl můj parfém ještě lepší.

Parfém mi stále voní a mám z něj radost, i když bych asi jednu složku pro příště vynechala (mátu - je zpočátku příliš dominantní ). Bylo velmi zajímavé očichat výtvory i ostatních účastnic kurzu - každá vůně byla úplně jiná a jedinečná.

Ivana Badule
Ivana Badule
Read More
Kurz probíhá v malé skupině, takže je čas na otázky a odpovědi. Vyhovují mi tištěné podklady, do kterých jsem si psala poznámky a můžu se k nim podle potřeby vracet. Poznala jsem nové EO od různých značek a ocenila profesionální přístup lektorky Lídy, která je vždy připravená poradit. Výsledek... mám svou jedinečnou vůni!
Hana Janoušová
Hana Janoušová
Read More
Ač naprostý neznalec vůní, jsem nakonec dokázala vyrobit parfém. Díky milému přístupu a pomoci s doladěním, jsem si odnesla skvělou vůni. Byla jsem nadšená i z nahlédnutí do historie výroby parfémů. Děkuji za nasměrování, kurz jsem si opravdu užila.
Lucie Libovická
Lucie LibovickáPodnikatelský klub Empiria 21
Read More
Den, kdy se mohu věnovat sama sobě, je pro mě v poslední době tím nejkrásnějším dárkem. Získala jsem nové informace, zjištění, jak důležitou roli hrají v životě vůně, a čas strávený v kolektivu inspirativních žen. Lído, díky za tvé zkušenosti, krásný parfém i nádherný flakonek, ve kterém jsem si ho odnášela. Teď se těším na aromamasáž!
Kateřina Teimlová
Kateřina TeimlováRealitní makléřka
Read More
Moje vůně z kurzu je úplně fantastická! Ještě si ji udělám do alkoholu, všechny přísady mám doma. Kurz skvělý – jak po obsahové, tak po praktické stránce. Já bych vše poslouchala donekonečna, ta atmosféra a pocit bezpečí za to stojí.  Přeji hodně spokojených absolventek a voňavé jaro.
Previous
Next

Jak to na workshopu vypadá?

Přihláška na worskhop výroba osobního parfému

Přihláška je platná po zaplacení zálohy ve výši 1500 Kč. Počet účastníků je omezen, takže si své místo zarezervujte co nejdříve
Platbu za kurz pošlete na účet 2501030549/2010, jako VS uveďte své telefonní číslo, do zprávy napište jméno a o jaký kurz se jedná. 
Telefonní číslo potřebuji pro akutní komunikaci např. nefunguje mail nebo nenadálá situace. Obvykle zasílám sms.

 

Můžete zaslat také  SMSku na tel. číslo 774 467 476 ve tvaru  WORKSHOP_PARFEM_VASE_JMENO_DATUM.

Přesunout se na začátek