Aromaterapie v těhotenství

Užijte si voňavou péči, při které se naladíte na své děťátko a načerpáte síly pro další životní etapu. 

Těhotenské aromaterapeutické ošetření není jen pro maminku. Jemně harmonizuje tok energií vás obou a miminko ji vnímá velice pozitivně.

Někdy mateřství přináší také nejistotu nebo obavy – zapracujeme na nich pomocí EFT a dalších terapeutických technik. Závěrečná masáž jemně zharmonizuje tok energií a příjemně opečuje vás i miminko jako jeden celek.

Má role je naslouchat a být vám oporou, proto začínáme rozhovorem o tom, co si přejete a očekáváte.

 Aromaterapeutické ošetření jsem s láskou a zkušeností přizpůsobila specifickým potřebám těhotných žen. Uvolňuje napětí a ztuhlost namáhaných svalů zad, bříška a nohou. Přináší dokonalou relaxaci, napomáhá toku lymfy a ulevuje tím od otoků.

Pečlivě vybrané vůně a techniky vám usnadní přijetí nové životní role, podpoří ve vašem poslání a připraví vás na porod.

Těhotenská aromaterapeutická masáž je nádherný, plynulý proud voňavých doteků na vašem těle. Dopřejte si odpočinek a čas pro sebe, dodá vám síly pro další týdny těhotenství i porod.

Proč se nechat hýčkat?

Používám za studena lisované rostlinné oleje, které vyživí a regenerují pokožku celého těla. Éterické oleje vybírám pečlivě s ohledem na jejich kvalitu, šetrnost zpracování a hlavně vůni, která nejvíc lahodí mému nosu. 

prvním trimestru používám pouze čistý rostlinný olej bez přídavku éterických olejů. V druhém a třetím trimestru vybíráme to, co vám voní a podporuje ve vaší individuální cestě těhotenstvím.

Začínáme vleže na boku masáží zad a zadní části nohy. Pak se otočíte, aby stejnou péči dostala i druhá strana. Pokud můžete ležet na zádech, pokračujeme na přední straně nohou, na rukou a velmi jemně na bříšku, hrudníku, krku i šíji. Pokud vám není příjemné ležet na zádech, upravíme lehátko do pohodlného polosedu. Končíme velice příjemnou masáží obličeje (proto je lepší přijít nenalíčená).

Využívám holistickou soustavu speciálních hmatů a technik, které respektují nejen fyziologii člověka, lymfatický a krevní oběh, ale také průběh meridiánů a tok energie v těle.

V kombinaci s vysoce kvalitními oleji ošetření harmonizuje fyzické, duševní i duchovní proudění uvnitř člověka. Skvěle tonizuje nervovou soustavu, uvolňuje, navozuje hlubokou relaxaci a zbavuje stresu.

Před masáží se lehce najezte, ale vyhněte se tučným, nadýmavým jídlům a alkoholu.

Po masáži je vhodné pít větší množství vody nebo minerálky, případně bylinné nebo ovocné čaje. Nemusíte se hned koupat a sprchovat – čím déle na sebe necháte éterické oleje působit, tím lépe. Je také dobré se vyhnout náročné fyzické i psychické činnosti a dopřát si po masáži odpočinek.

  • vysoce rizikové těhotenství, 
  • bolesti v podbřišku nebo krvácení, 
  • horečku, chřipku nebo jiné akutní onemocnění,
  • rozsáhlejší hematomy (modřiny),
  • kožní popř. plísňové onemocnění,
  • nádorové nebo žilní onemocnění.

Váš zdravotní stav je pro mě důležitý!

Pokud váháte, jestli můžete masáž absolvovat, poraďte se napřed s porodní asistentkou  nebo se svým ošetřujícím lékařem.

Vhodnost masáže konzultujte při onemocnění srdce a žil, cukrovce, při nádorovém onemocnění, epilepsii a zánětlivých kožních problémech.

Picture of Ludmila Kotalíková

Ludmila Kotalíková

Pomůžu vám naladit se na miminko a podpořím vás při změnách, které těhotenství a nadcházející porod přinášejí. Voňavá péče jemně harmonizuje maminku i miminko a navozuje hlubokou relaxaci a uvolnění.

Aromaterapie v těhotenství - objednat

Přesunout se na začátek