fbpx

Aromaterapie v těhotenství

Těhotenské aromaterapeutické ošetření se věnuje nejen mamince, ale také miminku. Jemně harmonizuje tok energií a miminko ji vnímá velice pozitivně.

Užijte si voňavou péči, při které se naladíte na svoje miminko a načerpáte fyzické i psychické síly. Pokud vás trápí pochybnosti či strachy ohledně těhotenství, porodu nebo mateřství, zapracujeme na nich pomocí EFT a dalších terapeutických technik. Závěrečná masáž jemně zharmonizuje tok energií a příjemně opečuje nejen vás, ale i vaše miminko.

Mou rolí je i naslouchat a být vám oporou, a proto začneme masáž rozhovorem o vašich přáních a potřebách. 

Těhotenská masáž vychází z aromaterapeutického ošetření, které jsem uzpůsobila podle potřeb těhotných maminek a jejich miminek v bříšku.

Dokonale se při ní uvolníte a zbavíte se napětí i stresu. A navíc přináší úlevu od drobných těhotenských obtíží, protože napomáhá toku lymfy a ulevuje od otoků i od napětí a ztuhlosti zádových svalů, břicha a končetin.

Po psychické stránce vám tento druh masáže pomůže přijmout novou roli i lépe zvládat těhotenské obtíže, podpoří vás ve vašem poslání a připraví vás na porod.

Těhotenská aromaterapeutická masáž je nádherným, plynulým a voňavým tancem doteků na lidském těle. Je pro mě zážitkem ji provádět a zprostředkovávat tak zdraví a vnitřní spokojenost svému okolí.

V prvním trimestru masíruji pouze rostlinným olejem bez přídavku éterických olejů. V druhém a třetím trimestru vybíráme éterické oleje podle případných potíží a podle vašeho vkusu.

 

Proč byste si měli ošetření dopřát?

Jak ošetření  probíhá

Nejdříve se vás zeptám,  co očekáváte a jaká jsou vaše přání.  Na základě rozhovoru vám namíchám pečující vůni a vyberu terapeutické metody, které vás podpoří na cestě za harmonií a zdravím.

Důležité pro mě jsou informace týkající se vašeho zdravotního stavu (i dříve prodělaná závažná onemocnění).  Pokud si nejste jisti, zda můžete masáž absolvovat, poraďte se nejdříve se svým ošetřujícím lékařem, a to zejména v případě, pokud trpíte onemocněním srdce a žil, cukrovkou, nádorovým onemocněním, epilepsií a zánětlivými kožními problémy.

Masáž začínáme na zádech, vleže na boku, pak pokračuji na zadní straně nohy. Pak se otočíte na druhý bok, znovu namasíruji záda a zadní stranu nohy. Pokud můžete ležet na zádech, pokračuji s masáží na přední straně nohou a na rukou, břiše, hrudníku, krku i šíji a končím velice příjemnou masáží obličeje (kvůli tomu je lepší přijít na masáž nenalíčená). Pokud vám ležení na zádech dělá problémy, přizvednu lehátko do polosedu, tak abyste se cítila pohodlně.

Masáž je soustavou speciálních hmatů a technik, které respektují nejen fyziologii člověka a lymfatický i krevní oběh, ale také průběh meridiánů a tok energie v těle. V kombinaci s vysoce kvalitními rostlinnými a éterickými oleji, které během ošetření používám, harmonizuje masáž fyzické, duševní i duchovní proudění uvnitř člověka.

Uvádí do rovnováhy nervovou soustavu, uvolňuje, navozuje hlubokou relaxaci a zbavuje stresu. Pomáhá rozproudit lymfatický tok, čímž nastartuje a podpoří detoxikační procesy v těle. Díky kvalitním rostlinným olejům regeneruje, vitalizuje a vyživuje pokožku celého těla.

Při masáži používám zásadně rostlinné oleje lisované za studena od firem Eoné,Nobilis,  Talia a Florihana. Éterické oleje nakupuji u Eoné, Florihany, Oshadhi nebo Nobilisu, Ladrome a Talia.

Na masáž byste neměli chodit, pokud máte

  • horečku,
  • chřipku nebo jste jinak akutně nemocní,
  • rozsáhlejší hematomy (modřiny),
  • kožní onemocnění, popř. plísňové onemocnění,
  • nádorové onemocnění,
  • žilní onemocnění.

Před masáží se trochu najezte, ale vyhněte se tučným a nadýmavým jídlům a nepijte alkohol.

Po masáži je vhodné pít větší množství vody nebo minerálky, popřípadě bylinné nebo ovocné čaje. Nemusíte se hned koupat a sprchovat – čím déle na sebe necháte éterické  oleje působit, tím lépe. Je dobré se také vyhnout náročné činnosti, ať už fyzické nebo psychické, a dopřát si po masáži odpočinek.

Objednávka těhotenského aroma ošetření

Přesunout se na začátek

vašim milým a blízkým. Zabalím, navoním a pošlu k vám voňavou poukázku třeba na výrobu osobního parfému nebo na kurzy plné pohody a libých vůní.