fbpx

Základy aromaterapie

Sobota 31. října 2020

od 9 do 19 hodin
Centrum zdraví Natura, Italská 2, Praha 2

Naučte se dobře používat aromaterapii pro sebe, svou rodinu nebo pro blaho svých klientů.

V kurzu základy aromaterapie se dozvíte, co jsou éterické oleje, jak s nimi můžete pracovat, jak je můžete vhodně kombinovat. A nezůstaneme jen u teorie, budeme samozřejmě i míchat a vonět. Naučím vás správně používat aromaterapii s ohledem na bezpečnost, dostanete pracovní listy, skripta s tabulkou ředění a přehledem základních éterických olejů. Nezapomněla jsem ani na myšlenkovou mapu, která vám pomůže při sestavování terapeutické směsi.

Ukážu vám, jak pracuji já, předám vám roky svých zkušeností. Zároveň vás naučím kriticky hodnotit informace, které najdete na internetu.  Povedu vás a váš nos k výběru vhodných éterických olejů. Naučíte se rozpoznat kvalitu éterického oleje.

Kurz je vhodný pro všechny, kdo chtějí aromaterapii poznat a aplikovat v domácích podmínkách, případně jako doplněk do vaší praxe.  Pokud jste úplný začátečník, naučíte se porozumět aromaterapii a pokud už s EO pracujete, dostanete komplexní informace k míchání a využití aromaterapie.

Uděláte první krůček na cestě do voňavého světa.

Co vás v kurzu čeká:

Začneme krátkým úvodem do historie aromaterapie. Povím vám o tom jak, se éterické oleje získávají. Je to důležité pro to, abyste porozuměli názvosloví a věděli jste, co kupujete nebo s čím pracujete.

Porovnáme si suroviny různých výrobců. Pak budeme pokračovat bezpečností  a způsoby aplikace a využití EO. Nezapomeneme ani na pár základních rostlinných olejů.

Podrobně si probereme 7 éterických olejů – jejich účinky na zdraví a psychiku. K nim zmíním i několik osvědčených a základních receptů. Podíváme se, jak vypadá složení některých z nich podle GC/MS analýzy.  Naučím vás jak pohlížet na éterické oleje a jak využít informace z knížek. Všechny teoretické znalosti pak vyzkoušíte při míchání vlastních směsí.

Až odejdete, budete vědět, kde si nakoupit kvalitní oleje. Budete umět vyrobit masážní, koupelové a inhalační směsi na akutní stavy nebo pro harmonizaci psychiky.  Poznáte, kdy aromaterapii využít a bezpečně jí budete umět aplikovat.

 

Co si odnesete:

Pracovní listy, skripta a myšlenkovou mapu. Vyrobíte inhalační tyčinku a 30 ml aromaterapeutického oleje.

 
Cena 1900 Kč zahrnuje kurzovné, tištěné materiály a návody, materiál na výrobu osobních směsí a drobné občerstvení.

S sebou si vezměte psací potřeby a přezůvky.

Chcete kurz někomu darovat? Ráda vám na něj vystavím dárkový poukaz a pošlu ho poštou vám nebo přímo obdarovanému. 

Jitka Vrňáková
Jitka Vrňákovávýrobce kosmetiky
Read More
Na kurz Základy aromaterapie jsem se přihlásila, abych získala základní poznatky ze světa aromaterapie. Moc se mi líbilo skloubení teoretické a praktické části. Během celého dne jsme s ostatními účastnicemi poznávaly vůně a kombinace esenciálních olejů.

Mohly jsme si připravit vlastní směsi za stručného, ale výstižného výkladu Lídy. Obdrželi jsme manuál, do kterého bylo možné dělat si poznámky. Často ho používám, je to skvělý zdroj informací, hlavně z kvůli kontraindikacím při používání esenciálních olejů.
Na Lídě si vážím jejích vědomostí, zkušeností, velmi příjemné a profesionální komunikace a také snaze pomoci - a to i mimo kurz. Pomohla mi několikrát s dotazy, které vyvstaly během výroby kosmetiky. Upřímně se už teď těším na další voňavé setkání 🙂

Přihláška na kurz Základy aromaterapie

Přihláška je platná po zaplacení zálohy ve výši 1000 Kč.  Počet účastníků je omezen, takže si své místo zarezervujte co nejdříve.
Telefonní číslo nevyžaduji, ale hodí se pro akutní komunikaci např. nefunguje mail nebo nenadálá situace. Obvykle zasílám sms.

 

Můžete zaslat také  SMSku na tel. číslo 774 467 476 ve tvaru  KURZ_ZAKLADY_VASE_JMENO_DATUM.

Přesunout se na začátek