Pre deti

Nikola Halanová zeptal se před 2 roky

Dobrý deň prajem,
v prvom rade vám chcem veľmi pekne poďakovať za všetky články vo vašom blogu . Za to že zdieľate tak hodnotné informácie . Ďakujem ?❤️ Veľmi veľa mi dali. Aromaterapia ma veľmi oslovila a chcela by som zakúpiť difuzer a na začiatok oleje, predovšetkým pre moje 3 deti. Syn ma 5 rokov, dcéra 4 a najmladší syn 1,5 roka. Dcéra ma veľmi často soplíky ktoré jej v noci zatekaju a potom silno kašle a vracia, najstarší syn je veľmi citlivá dušička ktorá potrebuje obcas ukľudniť myseľ. Vedeli by ste mi odporučiť konkrétny difuzer ak máte skúsenost, a konkrétne oleje alebo by bolo lepšie namiešať zmes? Keďže sa jedna o malé deti ide mi predovšetkým o kvalitu. Ďakujem veľmi pekne .
prajem pohodové dni. 
nikola 

Pre deti
1 Odpovědi
Ludmila Kotalíková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Nikolo, děkuji za hezká slova. Udělalo mi radost, že Vám články pomohly se zorientovat v aromaterapii.
Pro dcerku bych doporučila vyrobit jemný nosní olej.
Až bude mít rýmu, tak s ním prokapávejte nos. Případně, pokud by zvládla nosní konvičku, tak proplachovat nosík  a přidat třeba lžičku hydrolátu (myrta, eukalyptus, kadidlo).

Difuzér jí uleví, ale pokud chcete nějaký farmakologický účinek, je potřeba to vzít trochu jinak. Třeba koupele nebo masáže.

Pro citlivého chlapečka by se difuzér hodil, že by si vybral nějaké oleje, co mu voní a vy byste mu namíchala směs (nebo i použila jen jeden vybraný) do difuzéru. Do ultrazvukového difuzéru můžete dávat i hydroláty, ty jsou moc příjemné a nejsou tak silné. Nezapomeňte, že difuzér by neměl být puštěný déle jak 1 hodinu denně, ideálně v intervalech 3x denně 20 minut, nebo 4x 15 minut.

Jinak já moc nepoužívám ty ultrazvukové difuzéry, takže spíš nebulizér, prima je od Florihany. A pak mám ráda od Nobilis Tilia Mini difuzér. Ten malinký je fajn, že se dá i přenášet, takže se hodil na dovolenou na pohodu nebo proti komárům.

Jinak ráda používám směsi EO, protože lépe pokryjí symptomy jak fyzické, tak i psychické a EO se ve směsi vzájemně podporují.

Protože neznám přesně jak se různé potíže projevují, neporadím Vám konkrétní recept ani EO. Pokud byste chtěla, napište, můžeme se domluvit na on-line konzultaci nebo případně mohu doporučit nějaké kolegyně ze Slovenska.

Ať je dobře a přeji krásné voňavé dny,
Lída Kotalíková

Odpověď proPre deti
Přesunout se na začátek