Éterické oleje pomoc pri nemocech a nachlazeni

On-line poradnaKategorie dotazu: Aromaterapie pro dětiÉterické oleje pomoc pri nemocech a nachlazeni
Michaela zeptal se před 1 rokem

Dobrý den. Přiznám se, že mě velmi zaujala terapie pomocí éterických olejů jako prevence před různým nachlazením, rýmou a laryngitidou. Mám dvě děti, 4 a 1 rok. V tomto období jsou částo nemocné, řekla bych, že příjem vitamínů je dostatečný, pohyb venku to vše ok. Ale školka a kolektivní imunita nám vše dost narušuje ?Napadlo mě proto ještě použití éterických olejů. Původně jsem pokukovala po značně Young Living (přiznám se bez mučení, zaujala mě jejich startovací sada), ale po přečtení několika článků a především toho vašeho se mi do toho moc nechce. Jde přece jen o děti a to se člověku moc nechce riskovat zdraví. 
Byla byste tedy tak hodná a doporučila mi jaké konkrétní esenciální oleje jsou vhodné na výše uvedené potíže. Dále jak často a jakou formou je vhodné je používat (difuser, roll on apod.) A hlavně množství.
Moc děkuji, doufám, že je dotaz srozumitelný a přeji hezký den.
Michaela Kasalová 

Éterické oleje pomoc pri nemocech a nachlazeni
1 Odpovědi
Ludmila Kotalíková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Michaelo,
nevím, jestli Vám dokážu odpovědět. Během své praxe se postupně dostávám k tomu, že méně je více a proto se snažím aromaterapii používat spíše jako pomocníka při různých potížích, než jako preventivní prostředek.

Je fajn, že hlídáte dětem dostatek pohybu a kvalitní stravu. Školkové “promořování” je náročné, znám to moc dobře. I přesto bych se přimlouvala za používání aromaterapie jako podpory při uzdravování. Můžete ji používat i pro sebe, průběžně na sebepéči.
Co se týče výběru konkrétních EO: vzhledem k věku dětí a uvedeným potížím bych doporučila mít v domácí lékárně levanduli, kadidlovník, manuku, heřmánek modrý, smrk nebo borovici.
Používat při potížích  – při kašli difuzér 4x denně 15 minut. Při rýmě levandule a manuka 1 kapka do 10 ml EO. Při laryngitidě vdechovat chladnou páru z difuzeru s kapkou levandule a borovice. Na krk namazat levanduli v kombinaci s manukou a heřmánkem modrým. Tyto EO zřeďte v 30 ml rostlinného oleje, od každého EO 1 kapku.

Moje odpověď je spíše takovým prvním vodítkem, protože Váš dotaz přesahuje možnosti odpovědí v této poradně. Pokud byste chtěla aromaterapii porozumět více do hloubky, zvu na kurz Základy aromaterapie (nejbližší bude 18.2.23), dělám ho nejméně 1x ročně, případně budu brzy spouštět Kurz aromaterapie pro rodiče. Ten je online.
Ať je dobře a děti jsou zdravé, vím, jak je to náročné. Opatrujte se.
Lída Kotalíková

Odpověď proÉterické oleje pomoc pri nemocech a nachlazeni
Přesunout se na začátek