Zánět středního ucha u 9 měs miminka

On-line poradnaZánět středního ucha u 9 měs miminka
Aneta zeptal se před 2 roky

Dobrý den,
dcerka měla již podruhé za 3 měsíce zánět středního ucha. Je možné ji nějak pomoci esenciálními oleji? Četla jsem, že je na toto dobrý heřmánek, ale nejsem si jistá, jak ho použít. Předem velice děkuji za odpověď. Aneta 

Zánět středního ucha u 9 měs miminka
1 Odpovědi
Ludmila Kotalíková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Aneto, ano éterické oleje použít můžete, ale já obvykle začínám tím, že udělám z vaty tamponek, ten nechám nasáknout v nějakém 40% alkoholu (žitná, vodka, slivovice) a vložím do ouška.
Vypozorovala jsem to v Motole na pohotovosti, kde tak řešili většinu bolestí ucha u malých dětí. Ještě k té slivovici, neměla by být silnější, aby ucho nepopálila.
Když úleva nepříchází, můžete na konec tamponku, který je nasáklý alkoholem, kápnout 1 kapku levandule a vložit do ouška. A nebo 1 kapku heřmánku modrého (Matricaria chamomila). U toho heřmánku modrého je trošku riziko, protože je barevný a pak může znesnadnit vyšetření na ORL. Ucho se po něm mírně zabarví.
Ještě mám moc dobrou zkušenost s přípravkem Audiron od Energy.
Při bolestech, můžete ještě mazat levanduli v 5% ředění kolem ucha. Kdyby se vám zdála málo účinná, zkombinujte ji s manukou.
Pokud máte znalosti reflexní terapie, masírujte nožičky 5% koncentrací těchto olejů v místech reflexních plošek uší, brzlíku a C2.
Držím palce, ať je dobře. Hodně malou chovejte a dosycujte svou přítomností a péčí.
Lída Kotalíková

Odpověď proZánět středního ucha u 9 měs miminka
Přesunout se na začátek