Těhotenství a komáři

Nikol zeptal se před 6 roky

Dobrý den, jsem v sedmém týdnu těhotenství a jak jsem se dočetla tak bych neměla používat určité esenciální oleje. Ale jak přesně se nesmí používat? Jedná se mi o to, že ložnici máme v podkrovním pokoji a teď v létě spíme u otevřeného okna, takže spousta komárů. Nechci používat chemický repelent do elektřiny. Ono by možná stačilo nakapat kolem okna nějaký ten olej co nemají rádi. Takže jaké oleje takhle můžu použít aby to odehnalo komáry, ale zároveň to neublížilo miminku? (Síť do okna nelze nainstalovat.) (Lůžko mám přímo pod oknem.)
Mockrát děkuji za radu.

Těhotenství a komáři
1 Odpovědi
Ludmila Kotalíková Personál odpověděl před 6 roky

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz.
Éterické oleje vhodné i v těhotenství na odpuzení komárů jsou:
levandule
geránium
pačuli
rozmarýn
eukalyptus citronovonný
cedrové dřevo.
Doporučuji si vybrat ty, které Vám voní a ty bych aplikovala pomocí spreje, jak píšete, kolem rámu okna.
Nejlepší způsob je použít 50 ml vysokoprocentního alkoholu (kolem 60%), do něj nakapat 25 kapek éterických olejů. Pečlivě promíchat a nastříkat. Dávejte pozor, některé ét. oleje mohou barvit, aby Vám nezbarvily zeď případně rám okna.
Další možností je využít nějaký vhodný difuzér, který můžete načasovat během noci, který by ét. oleje průběžně (ne celou  noc, ale jen určité intervaly), rozptyloval ét. oleje do místnosti.
Ještě bych dodala k aromaterapii v těhotenství, že je určitě vhodnější a bezpečnější ji v počátcích nepoužívat nebo užívat velmi opatrně. Navíc výzkumy ukázaly, že vůně mohou rušit spánek. Proto pokud byste pocítila nějaké potíže se spánkem (častým buzením či nekvalitním spánkem), může to mít tuto příčinu.
Nicméně já sama bych pro odpuzení hmyzu v těhotenství, také použila aromaterapii. 🙂
Přeji mnoho pohodových nocí, bez obtížného hmyzu.
Pokud byste měla nějaké dotazy, prosím, napište.
Lída Kotalíková

Odpověď proTěhotenství a komáři
Přesunout se na začátek