Růžový olej a těhotenství

Klára zeptal se před 4 roky

Dobrý den, použila jsem na odlíčení růžový olej a poté jsem zjistila, že není v těhotenství vhodný, mohla jsem nějak po jednom použití ublížit miminku? Děkuji za odpověď

Růžový olej a těhotenství
1 Odpovědi
Ludmila Kotalíková Personál odpověděl před 4 roky

Dobrý den, nepíšete v jakém týdnu těhotenství se aktuálně nacházíte.
Jsem přesvědčená, že jedno použití odličovacího oleje s EO/ABS růže nemůže miminku ublížit. Předpokládám, že nanesete odličovací olej, který pak setřete, takže jeho setrvání na kůži je minimální. A taky předpokládám, že výrobce dodržuje základní minimální doporučené koncentrace k užití na pokožku, takže odličovací olej můžeme považovat za bezpečný.
Nicméně EO růže je doporučeno užívat od 34. týdne těhotenství. Růže může mírně působit jako emenagogum (látka vyvolávající menstruaci, podporuje prokrvení pánve), což není v těhotenství žádoucí. (TIRAN, Denise. Aromatherapy in Midwifery Practice. Philadelphia: Jessica Kingsley Publishers, 2016. ISBN 978 1 84819 288 1.)
Problém by mohl nastat při větší koncentraci a celotělové masáži nebo vnitřním užití. Pokud nemusíte, tento olej nechte na později, určitě se bude hodit, dejte ho do ledničky a vydrží Vám. Určitě je v těhotenství lepší se zaměřit na bezpečné oleje. Ale z jednoho použití oleje s růží, strach mít nemusíte.
Přeji pohodové těhotenství a hladký porod!
Lída Kotalíková

Odpověď proRůžový olej a těhotenství
Přesunout se na začátek