psoriaticka-artritida

On-line poradnapsoriaticka-artritida
Pavla zeptal se před 9 měsíců

Dobrý večer, chtěla bych prosím poradit jaky by byl nejlepší namychat oleje na masáž krční páteře, ramen a klíčních kostí při revmatickych bolestech. Případně co do difuzéru.

psoriaticka-artritida
1 Odpovědi
Ludmila Kotalíková Personál odpověděl před 9 měsíců

Dobrý den, Pavlo,   pro to, abych mohla cíleně poradit mám příliš málo informací.
Jak bolest vypadá, chtěla by chladit nebo zahřát?  
Obecně se na bolest používají EO jako je geranium, lemongrass (max. ředění 0,7 %), zázvor plai, máta rolní , hřebíček (max. ředění 0,5 %), oregano (max. ředění 0,5 %), ho-sho b.s. cineol. Můžete EO ředit do třezalkového nebo kostivalového macerátu.  
Při míchání EO vždy dodržujte pečlivě dávkování, veďte si evidenci a pokud by se vyskytlo podráždění pokožky (což se může stát, u těchto EO), změňte složení a pokuste se vypátrat, který EO podráždění způsobil a ten už dále nepoužívejte.
Na inhalaci bych doporučila EO, které jsou zklidňující a protistresové. Moc hezky slouží v tomto citrusy – pomeranč, grapefruit, mandarinka atd. Příjemná je i kombinace levandule – geranium. Vše by Vám mělo vonět.
Pro cílenější recepturu pro úlevu od bolesti kontaktujte odborného aromaterapeuta ve svém okolí nebo se můžete objednat ke mně na krátkou konzultaci. Držím palce, ať je lépe a opatrujte se. Lída Kotalíková

Odpověď propsoriaticka-artritida
Přesunout se na začátek