Migréna

Lucka zeptal se před 7 roky

Ahoj Lído.
Můj syn ( 13 let ) v poslední době trpí občasnými migrénami s aurou( cca 1x za 3 měsíce). Vyšetřili ho na neurolgii. Zatím bez neurologického nálezu, čeká nás ještě EEG a CT ( pro jistotu). 
Poraď mi, prosím, nějakou aroma alternativu klasické léčby. Čím by jsme mohli zmírnit nebo předcházet migrénám.
Děkuju a přeji hezký den. 🙂
 

Migréna
1 Odpovědi
Ludmila Kotalíková Personál odpověděl před 7 roky

Lucko,
je dobře, že se snažíte najít s lékaři příčinu synova problému. Aromaterapie může jako komplementární metoda pomoci. Bohužel žádný univerzální recept neexistuje. Příčina migrény mívá různý původ a na dálku je těžké odhadnout, čeho se zrovna dysbalance v organismu syna týká.
Doporučila bych navštívit odborného aromaterapeuta, který by na základě osobního setkání mohl navrhnout éterické oleje.
Jistě ještě stojí za přečtení článek kolegyně Lenky Svobodové Holistické ošetření migrény. Z něho pravděpodobně získáš informace například podle lokalizace bolestí nebo podle spouštěče.
Jinak bych zkusila testovat se synem jaké vůně jsou mu příjemné a případně bych ho vybavila inhalační tyčinkou s nakapaným éterickém olejem, aby ji mohl použít dle potřeby.
Já osobně mám zkušenost s “nearomaterapeutickou” metodou a to s himalájskou solí. Do sklenice 2-3 dcl nasypat 1/2 – 1 lžičku soli, zamíchat, okyselit citronem a vypít. Ideálně hned při začátku.
Držím palce, ať se problém vyřeší. Kdybys chtěla nějak podrobněji problém popsat, tak je to možné odpovědí na mail.
Lída K

Odpověď proMigréna
Přesunout se na začátek