Kojení, ragády a EO

Pavlína Marešová zeptal se před 6 roky

Hezký den, ráda bych se zeptala na využití EO při ragádách (trhlinkách) na bradavce a zároveň vliv EO na miminko. Někdo doporučuje aplikovat neředěný EO z levandule nebo tea tree přímo na ragádu, popř. naředit EO kokosákem. Z pohledu miminka však může být silná vůně EO rušivá, vzhledem k jemným čichovým vjemům. Můžete mi prosím napsat Váš úhel pohledu? Je vůbec vhodné používat EO na bradavky vzhledem ke kojenému miminku? Moc děkuji za odpověď, s přáním všeho dobrého, Pavlína Marešová

Kojení, ragády a EO
1 Odpovědi
Ludmila Kotalíková Personál odpověděl před 6 roky

Dobrý den,
já osobně nedoporučuji použití éterických olejů pro miminka. Mám na to stejný názor jako Vy. Miminko má silně vyvinutý čich, je to jeden z jeho velmi důležitých smyslů, pomocí kterého se orientuje. Éterické oleje jsou velmi silné a koncentrované a podle mého názoru pro miminka nevhodné. Na ragády na prsa bych éterické oleje nepoužila vůbec (pokud se nebavíme o koncentraci 1 kapka na litr oleje). Kontraindikace jsou samozřejmě i otázkou ředění..
Na hojení bradavky bych raději použila mateřské mléko, případně bylinky či hydroláty. Jako zajímavá alternativa se mi osvědčila vložka do podprsenky z buretového hedvábí.Také se dá použít hydrogel (prodává třeba Medela).
Éterické oleje bych si uschovala na pozdější použití, věřím, že jejich čas ještě přijde.
Přeji pohodové kojení bez potíží! Lída Kotalíková

Odpověď proKojení, ragády a EO
Přesunout se na začátek