Kašel u 5ti měsíčního miminka

On-line poradnaKategorie dotazu: Aromaterapie pro dětiKašel u 5ti měsíčního miminka
Tinka zeptal se před 7 roky

Dobrý den,
mohla byste mi, prosím, poradit, jakoý EO použít v případě kašle u 5ti měsíčního miminka? Odpařuji levaduli a trošku ji mažu rozředěnou ve slunečnicvém oleji i na prsa. Ještě něco bych mohla udělat k ulehčení od kašle? Je to suchý kašel.
Díky.
T.

Kašel u 5ti měsíčního miminka
1 Odpovědi
Ludmila Kotalíková Personál odpověděl před 7 roky

Tinko, dobrý den, děkuji za Váš dotaz.
U miminek jsem opatrnější s používáním aromaterapie. Koncentrace by měly být hodně slabé. Na suchý kašel se mi nejvíce osvědčil olejový zábal hrudníku. Vzít kvalitní za studena lisovaný olej, zahřát na tělesnou teplotu, do oleje namočit látku, vyždímat a přiložit na hrudník a záda dítěte. Přes to se dá igelit nebo suchá teplá látka. Já to fixovala potravinářskou folií. Nechat ten zábal alespoň půl hodiny.
Ale může být i déle.
Do toho oleje bych např. do 200 ml kápla 3 kapky eukalyptu radiata a 3 kapky levandule. Ale ten olej sám o sobě udělá hodně práce. Kašel by měl zvlhnout a mimčo by mělo začít vykašlávat. Na podporu vykašlávání se pak používá eukalyptus radiata, kadidlovník nebo borovice.
Můžete pak masírovat nožičky např. 1 PL do ní 5 kapek éterických olejů všech dohromady. Na nártech je reflexní ploška plic, ta se může masírovat trochu silněji.
Zajímavé může být inhalovat vincentku, klidně bych jí sem tam rozprášila nad miminkem.
Jinak nosit v šátku ve vertikální poloze a nechat spát s vyvýšenou hlavičkou /podložit např. ručníkem/.
Ale jako prvních bych se snažila kašel zvlhčit, což udělá ten olejový zábal.
Nepsala jste, jestli je tam i teplota a jak miminko celkově vypadá, v jakých chvílích ho ten kašel trápí a podobně. Takže rada je spíše obecná.
Pokud byste chtěla přidat nějaké podrobnosti napište.
Držím palce a přeji brzké uzdravení.
Lída Kotalíková

Odpověď proKašel u 5ti měsíčního miminka
Přesunout se na začátek