EO pro astmatiky

Lenka zeptal se před 3 roky

Dobrý den, chtěla bych mamce – astmatičce zakoupit Hutterman difúzer. Mohla byste mi prosím poradit, které EO jsou pro tento účel vhodné? Četla jsem např., že máta, lemongrass, tymián, bay, škořice a ani eukalyptové EO vhodné nejsou, tak si to chci raději potvrdit. Dále kromě EO vhodné na astma, jsou nějaké EO, které budou sloužit jen k provonění / zlepšení nálady? Předem děkuji! 

EO pro astmatiky
1 Odpovědi
Ludmila Kotalíková Personál odpověděl před 3 roky

Lenko u astmatiků je to hodně individuální. Každý totiž reaguje trochu jinak a bez znalosti zdravotního stavu na dálku, berte moje informace jen jako nápad. Vaše maminka si musí jednotlivé vůně opatrně vyzkoušet sama. Na pokožku se pro astmatiky doporučuje 1% ředění. Nedávejte jí vůně inhalovat přímo.

Trochu jsem pátrala a zjistila jsem, že:
Za bezpečné se považují kadidlovník, geranium, levandule. Rozmarýn snižuje tvorbu hlenu. Vhodný je překvapivě i hřebíček.
Citrusy (pomeranč sladký a hořký, grapefruit,citron,mandarinka,tangelo), obsahují limonen, jsou také účinné – zabraňují obstrukci.

Při rozptylování do vzduchu bych byla hodně opatrná. Dodržujte maximální expozici 1 hodinu denně, kterou rozdělíte do různých intervalů. Ideálně 4×15 minut.

Jinak eukalyptus se uvádí někdo jako vhodný, jinde jako nevhodný (a vím, že umí astmatický záchvat způsobit, ale zároveň někomu dělá moc dobře), tymián a máta jsou také sporné.

Zlepšení nálady navozují citrusy a geranium, můžete je míchat dohromady a dávat do difuzéru. Jinak buďte u těch citrusů opatrná, musíte je často měnit a dávat vždy čerstvé, rádi oxidují. Vlivem vzduchu se přeměňuje jejich složení a pak i při správném dávkování můžou způsobit podráždění.

Moc držím palce a přeju hezké dny, Lída Kotalíková

Odpověď proEO pro astmatiky
Přesunout se na začátek