Difuzér

Edita FILIPOVÁ zeptal se před 5 roky

Dobrý den, ráda bych si pořídila domů difuzér, ale absolutně se v nabídce neorientuji…prý si mám dát pozor, aby se nepřehříval….nemáte, prosím, nějaký tip? 🙂

Difuzér
1 Odpovědi
Ludmila Kotalíková Personál odpověděl před 5 roky

Dobrý den, difuzérů je několik typů. Záleží na tom, jaké jsou Vaše požadavky na jeho fungování.
Hodně moderní jsou teď ultrazvukové difuzéry. Já osobně z nich nemám dobrý pocit, ultrazvuk vytváří z vody a éo chladnou páru, takže může fungovat i jako zvlhčovač. Podle mě se vůně éterického oleje velmi brzy změní – zoxiduje a to nepovažuji za dobré. Navíc UTZ difuzéry by mohly škodit sluchu, zejména u miminek a malých dětí.
Další difuzéry fungují na principu rozprašování, kdy se nakape do difuzéru éterický olej a ten se pak pomocí vzduchu rozprašuje o stěnu baňky.  Ty mám docela ráda, ale je tam velká spotřeba éterického oleje a špatně se tyto difuzéry čistí.
Pak jsou difuzéry, které mají polštářek, na který se nakape ét. olej, a pod polštářkem je větrák, který éo rozptyluje do vzduchu.
Dalším typem jsou difuzéry, kdy se lahvička s éo našroubuje přímo do difuzéru a ten se pak rozptyluje přímo do vzduchu. Takový difuzér vyrábí firma Florihana a u nás jej lze zakoupit též. Tento typ, považuji osobně, za velmi povedený. A ráda jej doporučuji.
Obecně je dobré vědět, že difuzér by neměl být puštěný kontinuálně, ale jeho použití by se mělo řídit nějakými pravidly. Ideálně max. 1 hodinu denně v různých intervalech např. 3x 20 minut denně, 4x 15 minut denně atd.
Dále není vhodné použití difuzéru na noc (vyjma případů, kdy mají děti např. dráždivý kašel nebo jiný akutní problém).
Přeji Vám šťastnou ruku při výběru!
Lída Kotalíková

Odpověď proDifuzér
Přesunout se na začátek