Citrusove oleje do piti?

Jitka zeptal se před 5 roky

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda doporučujete přidávat do cca 1 l vody 1-2 kapky citrusového aroma oleje. Je to případně vhodné i pro děti?
Děkuji předem

Citrusove oleje do piti?
1 Odpovědi
Ludmila Kotalíková Personál odpověděl před 5 roky

Dobrý den, nedoporučuji. Nedoporučuji to proto, že nevím proč by se to mělo dělat, za jakých okolností, co by se tím mělo dosáhnout. O kterém citrusovém oleji se konkrétně bavíme?
Pro jak staré děti by toto užití mělo být a proč?
V první řadě je dobré si uvědomit, že ét. oleje se nemísí s vodou. Pokud byste chtěla z nějakého důvodu ét. oleje užívat vnitřně je velmi vhodné je zředit do rostlinného oleje, vložit pak do kapslí nebo užít jiným vhodným způsobem. Ét. oleje jsou silně koncentrované látky a na jejich výrobu je zapotřebí dost velké množství rostli nebo chcete-li materiálu. Uvědomte si, že např. na 1 l éo levandule je zapotřebí nejméně 100 kg rostlin levandule. Jaká asi síla v je v těch pár kapkách, které použijeme?
Pokud nakapete ét. olej do vody, plave na hladině, s ničím se nezředí a vy ho požíváte v podstatě neředěný. Citrusové éo obecně obsahují vysoké procento monoterpenů a ty jsou pro pokožku poměrně dráždivé. Pro sliznice ještě více.
Pokud uživatel bere nějaké léky je vhodné zjistit, zda nejsou éo s nimi v interakci atd. Tato problematika není tak jednoduchá.
Často se mezi veřejností šíří naprosto nepodložené a nevhodné informace o užití ét. olejů.Doporučuji Vám kontaktovat odborného aromaterapeuta, který má vzdělání a doporučí Vám užití přímo na míru Vašim potížím. Já neznám Váš zdravotní stav, ani stav toho, pro koho toto užití chcete, také nevím za jakým účelem byste to chtěla užívat.
Pěkný večer, Lída Kotalíková

Odpověď proCitrusove oleje do piti?
Přesunout se na začátek