Aromaterapie – podpora chuti k jídlu

On-line poradnaKategorie dotazu: Aromaterapie pro dětiAromaterapie – podpora chuti k jídlu
Lucie zeptal se před 6 roky

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda se pomocí aromaterapie dá podpořit chuť k jídlu, tráveni celkově uvolnění trávicího traktu? Mám 3 měsíčního syna a ma silný gastronomický reflex a téměř nám nejí. Každé jidlo je utrpením pro všechny plné slz, bolesti a stresu. Budu ráda za jakoukoliv radu.
Předem děkuji,
Lucka K.

Aromaterapie – podpora chuti k jídlu
1 Odpovědi
Ludmila Kotalíková Personál odpověděl před 6 roky

Dobrý den, Lucko,
mám příliš málo informací o tom, co a jak zažíváte s miminkem, že moje odpověď bude spíše obecného charakteru.
U miminek ve věku 3 měsíců nedoporučuji používání éterických olejů. Čich miminek je příliš citlivý a éterické oleje jsou pro jejich křehkou konstituci nevhodné.
Zkuste použít hydroláty. Můžete je rozprašovat do ovzduší, případně z nich připravit koupel. Hydroláty by vám měly vonět když je budete používat. Zkuste růži, heřmánek římský (pokud se chlapeček vzteká), lípu. Vhodná by mohla být i máta peprná, která jako éo podporuje chuť k jídlu.
Ve Vašem případě však cítím hodně i stres a pocity bezmoci. Mám moc dobrou zkušenost s metodou EFT, která rychle a účinně tyto emoce pomáhá harmonizovat. Sezení EFT lze praktikovat i po skype. Pokud byste chtěla, mohu Vám nabídnout své služby, nebo pomoci najít někoho blízko Vašemu bydlišti. EFT můžete aplikovat i na syna, abyste to krmení zvládali s větší pohodou a bez stresu.
Moc Vám držím palce a děkuji za důvěru.
Lída Kotalíková

Odpověď proAromaterapie – podpora chuti k jídlu
Přesunout se na začátek