Aromaterapie k porodu

Renáta Studená zeptal se před 7 roky

Dobrý den, můžete mi, prosím doporučit vhodné vůně do aromalampy k porodu? Případně, z čeho vůni namíchat? Ráda bych zakoupila něco u vás.
Předem děkuji.

Aromaterapie k porodu
1 Odpovědi
Ludmila Kotalíková Personál odpověděl před 7 roky

Renáto dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Do porodnice bych si s sebou přibalila éterické oleje, které jsou mi příjemné a které mi navozují pocit pohody a klidu.
Ta je totiž při porodu nejdůležitější. Při porodu je dobré vytvořit takovou atmosféru klidu a bezpečí, abyste v takovém prostředí chtěla spát.
Pro ošetření psychiky bych přibalila s sebou hydrolát růže,pokud vám voní, nebo absolue jasmín, lípa či benzoe. Měla jsem ráda i citrusy. Na zklidnění dýchání se může hodit kadidlovník a na podporu kontrakcí skořice, závor či hřebíček  – do masážního oleje.
Určitě bych nezapomněla vzít levanduli. Zklidňuje psychiku a umí rozproudit porod, aniž by zesílila kontrakce (prostře to ta hlava pustí). Levandule se pak může hodit i na podporu hojení drobných ranek či na inhalaci po porodu…
Já éterické oleje neprodávám, mohu Vám nějaké výrobce doporučit, mohu nabídnout očichání některých olejů a osobní  konzultaci s výrobou osobní směsi na míru Vašim potřebám.
Pokud byste měla zájem, budu ráda, když se ozvete.
Případně můžete ještě mrknout na můj článek o porodu.
Držím palce a přeji krásný a pohodový porod s aromaterapií.
Lída Kotalíková
 

Odpověď proAromaterapie k porodu
Přesunout se na začátek