adenoidní vegetace

Andrea Tauchmannová zeptal se před 6 roky

Dobrý večer, mám 4,5 letého syna, který má zvětšené nosní mandle a chronickou \\\”zadní\\\” rýmu, od toho odvíjející se potíže s ouškama. Mohla by jste mi doporučit vhodný esenciální olej? Děkuji za odpověď, a přeji pěkný večer.

adenoidní vegetace
1 Odpovědi
Ludmila Kotalíková Personál odpověděl před 6 roky

Dobrý den, pokud se jedná o chronický problém doporučuji navštívit odborného aromaterapeuta, který udělá diagnostiku a připraví směs přímo na míru Vašemu synovi a vysvětlí Vám postup masáží a aplikace.
Obecně oleje, které snižují otok sliznice jsou geránium a rozmarýn. Na rýmu bych pro něho doporučila nosní olej
10 ml rostlinného oleje
1 kapka heřmánku modrého
1 kapka rozmarýnu verbenon
1 kapka levandule
1 kapka geránia.
Při bolesti uší dávám dětem do ucha tampon namočený ve 40% alkoholu. Většinou to zabere v počátcích. Ale nevím, zda nemá Váš syn voperované například trubičky, zda netrpí zánětem zvukovodu a podobně. Je potřeba vždy zvážit aktuální kondici dítěte a pokud by bylo ucho jakkoliv poškozené, prosím nedávejte mu dovnitř nic.
Důležitým úkolem je zajistit průchodnost nosu, aby se dostal vzduch na nosní mandli a díky tomu mohla mandle regenerovat a bránit se přirozeně proti virům a bakteriím. To by mohl zajistit právě nosní olej.
Pokud byste měla nějaké dotazy, napište, prosím. Seznam odborných aromaterapeutů najdete na webu http://www.aromaterapie.cz v záložce Institut aromaterapie – Registr kvalifikovaných aroamterapeutů.
Držím palce.
L. Kotalíková

Odpověď proadenoidní vegetace
Přesunout se na začátek