fbpx

Přírodní a voňavá péče o miminko

Aromaterapie pro nejmenší

Ráda vám poradím, jakou kosmetiku si pořídit i jak si doma vyrobit jednoduché krémy, masážní olejíčky a další „nezbytnosti“ při péči o miminko. Jen čistě přírodní kosmetika je totiž pro miminko prospěšná a nezatěžuje jeho tělíčko zbytečnými chemikáliemi.

Ukážu vám, co použít na běžné zdravotní problémy, které vaše miminko mohou potkat, a jak se s nimi vypořádat přírodní cestou. Aromaterapie má odpověď například na koliky nebo na problémy s kojením, se spouštěním mléka a se zatrvrdlinami v prsou.

V šestinedělí vám ukážu, jak nosit miminko v šátku a jak jej polohovat. Můžu vám i namíchat na míru koupelový nebo masážní olej, který vám pomůže harmonizovat psychiku a lépe zvládat období, kdy se s miminkem sžíváte.

Masáže dětí a kojenců

Naučím vás, jak masírovat své miminko, abyste mu pomohla adaptovat se na náš svět a odstranit případná traumata z porodu či problémy se zažíváním.

Masáž podporuje dobrý spánek miminka a naučí jej střídat aktivitu a odpočinek. Zároveň je to úžasný způsob, jak si k miminku prohloubí vztah jeho rodiče, prarodiče či pěstouni a další pečující osoby. Masáž novorozených miminek a kojenců obsahuje také prvky z jógy i indických a švédských masáží.

Literatura uvádí, že u starších dětí mohou tyto masáže pomoci zklidnit hyperaktivitu a rozvíjet motoriku. Osvědčily se také jako doplněk komplexní léčby dětského astmatu, ekzému nebo nemocí spojených s poruchou svalového napětí.

Jak ošetření probíhá?

Na úvod si spolu krátce popovídáme o vašich očekáváních a samotná masáž pak trvá 20–30 minut podle věku a naladění miminka.

 

Jednotlivé prvky masáže vás naučím tak, abyste je mohli zkoušet i sami. Mívám s sebou panenku, na které můžete provádět tahy a hmaty masáže, když vaše vlastní miminko nebude zrovna naladěné. Dostanete ode mě skripta, ke kterým se můžete kdykoli vrátit.

Pro ošetření používám zásadně rostlinné  oleje lisované za studena, povětšinou od firmy Eoné. Éterické  oleje nakupuji u Eoné, Oshadhi nebo Nobilisu, popř. u francouzské firmy Ladrome.

 
 

Zajímá-li vás, jak chráním vaše osobní údaje, můžete si prostudovat tento dokument.

Jeden komentář u “Přírodní a voňavá péče o miminko

Komentáře nejsou povoleny.

Přesunout se na začátek

vašim milým a blízkým. Zabalím, navoním a pošlu k vám voňavou poukázku třeba na výrobu osobního parfému nebo na kurzy plné pohody a libých vůní.