fbpx

Reference

Těším se na virtuální setkání s Vámi!

Český rozhlas Dvojka – Rubrika Styl  14. února 2018 s Jiřím Holoubkem. Děti a aromaterapie

 

Český rozhlas Dvojka – Rubrika Styl  24. října 2017 s Jiřím Holoubkem. Aromaterapie a stres.

 

Český rozhlas Dvojka – Rubrika Styl 21. února 2017 s Evou Kličkovou. Vůně a parfémy.

 

Očima Josefa Klímy – pořad na TV Prima, 39. díl 2016, společenská rubrika o parfémech a vůních.

LMC, s. r. o.  – návrh a výroba firemní vůně  – osvěžovače vzduchu v rámci kampaně Osvěžujeme naši značku.

Najdete mě též ve ve Škole přírodního léčení TiliaŠkole přírodní medicíny Kamate,  kde vyučuji kurz Aromaterapie, který je součástí studia.

Zároveň jsem spolupracovníkem redakce časopisu Bylinky revue a Šaman, kam pravidelně přispívám články o aromaterapii a bylinkách.

8 let poradenské činnosti v diskusi Alternativní léčba na serveru www.baby-cafe.cz.

Ohlasy na mé kurzy a workshopy:

Renata T: Ludmila přenesla svoje nadšení pro aromaterapii i na mě, ještě teď cítím úžasné vůně… Příjemné tři hodiny.

Hanka S: Děkuji moc za dnešní skvělý kurz, moc jsem si to užila, dozvěděla se nové věci a mám vůni, kterou mi kdekdo bude závidět. Nemluvě o tom krásném flakonku, ve kterém je 🙂

Jana Č: Ahoj Lído,
já taky moc děkuji za super víkend! A doufám, že se zase uvidíme někdy. Svůj olejíček mám v kabelce a mažu se s ním každou chvilku. Chlapcům mým se vůně líbila :) A už se těším, až jich budu mít víc. Zatím vstřebávám.

Alice K:Ano, musím potvrdit, že to bylo skvělé. Akorát ten víkend byl krátký a tolik věcí co by se mělo stihnout probrat. A to nejen v rámci aromaterapie.

Lukáš P: Ahoj Lído, díky za příjemný víkend, už pomalu začínám nakupovat eo…

Bára H: Ahoj Lído, mockrát Ti děkuju za zaslání informací a za bezvadný kurz, který mě nadchl pro aromaterapii, určitě bych zase nějaký ráda u Tebe absolvovala. Těším se zase někdy na viděnou, měj se moc hezky!

Irena K: Ahoj Lído, seminář byl super, jsem ráda, že jsem se zúčastnila.

Šárka S: Ahoj Lído, olejíček byl doma hodnocen jako opravdu zajímavý, hned jsem si udělala lázeň. Určitě přijdu na parfémy na jaře… Moc hezké dny ti přeju a spoustu spokojených klientů.

Lucka R: Milá Lído,
taky moc děkuji za krásný voňavý víkend. Byl to úžasný relax, skvělá příležitost poznat něco nového, poznat fajn lidi.
Ještě teď vstřebávám tu hromadu informací.  Moc se těším na další setkání s Tebou a s aromaterapií.

Iveta N: Lído, mnohokrát Ti děkuji, za vážně skvělý víkend. Tento kurz mi byl přínosem a doufám, že nabyté zkušenosti využiji co nejlépe v praxi. Byl to skvěle strávený víkend.

Soňa S: Ahoj, já děkuju moc Tobě za velmi příjemný víkend, fakt jsem si to užila. Věřím, že většinu informací použiju i v praxi, už se těším, až se tím budu prokousávat, zatím dávám dohromady domácnost :-).

Jana M: Ahoj Lído, také moc děkuji za krásný a inspirativní víkend! Už doma experimentuju s vůněmi a objednala jsem si další zásoby z Eoné 🙂

Jana V: Ahojky Lído, díky moc za bezvadný inspirativní víkend, za Tvůj čas a energii. Moc mě to bavilo a už se těším, že se vůně stanou součástí nejen v naší rodině 🙂

Míša K: Lído moc děkuju za úžasně inspirativní kurz, ještě celý dnešek žiju z té voňavé energie 🙂

Lenka R: Ani jsem se nestihla pořádně rozloučit a hlavně poděkovat za krásný víkend plný inspirativních vůní a informací! Děkuji a třeba zase někdy příště. 🙂

Terka G: Lído, víkend byl moc fajn! Voňavý a v dobré společnosti :). Nějakým kouzlem ke mně během něj přišlo tolik věcí, po kterých už dlouho pokukuju… Prostě čarovné dva dny. Díky!

Ohlasy na aromaterapii a mé směsi, služby a rady:

Kristýna K: Dobrý den, … Jsem vůně z nadšená, líbí se mi každým dnem víc a víc 🙂 – (výroba osobního parfému).

Barbora N: Kvalifikovaná, zodpovědná aromaterapeutka. Kvalitní vzdělání, stálý profesní rozvoj. Kreativní přístup. Laskavý a profesionální přístup ke klientům. Zkušená lektorka.
Aktivní členka odborné organizace AČA. Dodržuje etický kodex.

Radana S: Dobrý den, ještě jednou moc děkuji za krásné odpoledne u Vás a nádhernou voňavou masáž. Cítila jsem se po ní jako znovuzrozená 🙂 Opravdu máte zlaté ruce.

Hana F: Ahoj! Olejíček stres super, užívám si ho a fakt na mě působí blahodárně!!! Mockrát ti děkuji.

Jana B: Ač jsem od mládí příznivcem přírodní léčby, aromaterapie mne poměrně dlouho úspěšně míjela. Nic ale netrvá věčně a tak jsem se s ní jednoho dne přece jen setkala. Bližší kontakt mi něžně a citlivě zprostředkovala Lída, jejíž rady ostatním tazatelkám v poradně na internetu jsem ze začátku vždy jen tak letmo prošla, později začala číst pečlivěji a po nějaké době se je konečně odhodlala i vyzkoušet.  Pokud má člověk nějaké děti, vždy má po ruce dostatek materiálu, na kterém lze dělat pokusy.  A říká se, že léčená rýma trvá týden, kdežto neléčená sedm dní. Dcerka měla toho roku vydařený exemplář. Druhým týdnem jí z nosu teklo jako z vodovodu a nezabíralo vůbec nic. Tak jsem se odhodlala podle Lídiných rad namíchat svoji první aromaterapeutickou směsku. Ještě teď se divím, jakou rychlostí těch pár voňavých kapek zabralo. A od té doby našla aromaterapie své nezastupitelné místo i v mých léčebných postupech. A jsem moc ráda, že mám k dispozici i radu takové aromaterapeutky, jako je Lída.

Lada (používala mnou namíchaný olej na jizvy):
Spokojená jsem tedy moc, vlastně olejíček ještě teď používám, i když už nemažu tak často, jak zpočátku (navíc krom čistého mazání jsem se snažila při mazání i masírovat, taky jsem se někde dočetla, že při pravidelnosti to má velký vliv).
O té vůni jsem vám už psala, ta mě velmi mile překvapila už při prvním přičichnutí a nadšení (vážně mi to voní strašně moc, takže nadšení je výstižné…chodím ho oňufávat) trvá. Nevím proč, ale něčím mi to připomíná čerstvě upečenou citronovou bábovku…takovou tu jednoduchou vonící po citronové kůře. Ale myslím, že s vůněmi je to dost individuální, takže si dovedu i představit, že někomu to vonět nemusí.
Srovnávat účinky bohužel moc nemůžu, protože to jsou moje první jizvy, ale subjektivně jsem byla velmi mile překvapena, jak dobře to už vypadá a i komu jsem ukázala (nechlubím se jizvami na potkání:o), ale pár zvědavců z okolí se našlo:o), většinou se divili, že se to zahojilo tak rychle – a to jsem ukazovala jen jizvu na noze a to ta na prsu vypadá dle mého kupodivu mnohem lépe. Ale to asi bude těmi komplikacemi při hojení a třeba se to časem ještě srovná. Každopádně obě jizvy jsou hladké, poslepu na dotek je nepoznám:o). Ta na noze je ještě dost červená, ale snad ještě zbledne. Co se týče jizvy na prsu, dokonce se mi už před pár týdny stalo, že jsem se v koupelně dívala, že jsem asi nějak otlačená od kostice od podprsenky…až po chvíli mi došlo, že je to ta jizva:o), prostě jsem na ni nějak zapomněla, což je myslím hodně pozitivní výsledek. Je pravda, že chirurg u kterého jsem byla, je známý tím, že si dává záležet i na kosmetické stránce operací, taky jsem brala to pooperační homeo. Takže dobrý výsledek je asi souhra všeho. Ono odpočátku je vlastně hlavní, že dobře dopadne ta operace a když už se řeší jen jak budou vypadat jizvy, je to skvělé:o).
Každopádně děkuju moc za doporučení a paní Lídě za namíchání a kdokoli v okolí by na jizvy něco potřeboval, rozhodně budu doporučovat. …. shrnuto – spokojenost opravdu upřímně velká a tedy opět i velké díky.

Pavla Š. mi napsala svou zkušenost s aromaterapií:
Já a aromaterapie
Aromalampu s nějakým olejíčkem jsem měla zapálenou často. Ale o účincích jednotlivých olejů, natož o jejich nezbytné kvalitě, jsem neměla ani potuchy.
Bylinky vždycky patřily k mému životu. Jako vystudovaný zdravotník jsem ale vždycky léčila choroby jako první medikamentózně a bylinky byly vždy jen doplňkovou léčbou. S prvním těhotenstvím a porodem jsem se samozřejmě (jako většina maminek) pídila po „alternativnějším“ řešení léčby neduhů a polehoučku jsem se dostávala i k éterickým olejům. Stále však bylo toto řešení až na druhém místě. První větší a vynikající zkušenost jsem udělala, když starší děti měly neštovice. Ravensara, tea tree a levandule zdaleka překonaly předepsaný pudr, jak v rychlosti likvidace neštovic, tak i v komfortu pro děti – příjemná vůně, navození pohody, žádné svědění po zaschnutí.
V posledním roce mi aromaterapie vstupuje do života stále častěji (při nástupu chřipky u dětí i u mě, léčbě kašle, zlepšování psychické pohody mé i starších dětí, zpříjemnění spánku (bez záchvatů kašle), dlouhém cestování autem či koupání u mladších) a já jsem za to moc ráda. Konzultacemi s aromaterapeuty (zejména s Lídou) nacházím nové a další využití aromaterapie ve svém životě a nestačím se divit.
Masáže speciálně umíchanou směsí pro každého zvlášť, se stávají krásným večerním rituálem, který vítají jak děti, tak i já.
Obrovským pomocníkem je aromaterapie pro mne. Jako matka 4 dětí si bez rozmarýnu, geránia, mandarinky či citronu již nedokážu představit svoje ráno. Takovou vzpruhu a pohodu neumí navodit ani ranní káva.
Voní-li při mém příchodu domů všude levandule, ani se nepotřebuji ptát a je mi jasné, že byl nějaký karambol…..A jsem moc ráda, že i děti již automaticky vyžadují aromaterapii k ošetření svých bolístek.
S údivem zůstávám stát nad obrovskou silou éterických olejů. Jsem velmi ráda, že jsem nezavřela oči před touto možností, protože každé další setkání s aromaterapií je obohacující, naplňující mou podstatu a tak nějak přirozeně souznějící s mým nitrem.

Přesunout se na začátek