fbpx

Masáže dětí a kojenců

Masáže pro děti a kojence jsou úžasnou metodou jak prohloubit vztah mezi rodiči (potažmo pěstouny  a dalšími pečujícími osobami) a děťátkem. Tyto masáže napomáhají miminkům v prvních měsících adaptovat se na nový svět, odstranit případná traumata z porodu, případné problémy se zažíváním. Přináší dobrý spánek a učí střídání zátěže a odpočinku. Masáž obsahuje prvky z jógy,  indických a švédských masáží.

Masáže dětí a kojenců

Literatura uvádí, že u starších dětí může pomoci zklidnit hyperaktivitu, rozvíjet motoriku, může příznivě spolupůsobit jako doplněk komplexní léčby dětského astmatu nebo ekzému nebo nemocí spojených s poruchou svalového napětí.

Samotná masáž trvá podle věku a naladění miminka 10-20 minut.

Před masáží také provedeme krátký  rozhovor o Vašich očekáváních od masáže.

Jednotlivé prvky masáže Vám samozřejmě ukáži, abyste jí mohli praktikovat i doma. Mívám s sebou panenku na které si můžete vyzkoušet tahy a hmaty masáže, když vaše vlastní miminko nebude zrovna naladěné.

Pro ošetření používám zásadně rostlinné  oleje lisované za studena, povětšinou od firmy Eoné. Éterické  oleje nakupuji u Eoné, Oshadhi nebo Nobilisu, popř. u francouzské firmy Ladrome.

Jaké jsou ceny mých služeb si můžete zjistit v Ceníku.

Přesunout se na začátek