fbpx

Jak vznikl kurz základů aromaterapie

Kurz základů aromaterapie dělám už od roku 2012. Podle mých záznamů první z nich proběhl na apríla, ale nebyl to vtip. Konal se v přednáškové místnosti čajovny Šamanka a byl úplně plný.

Testovací, první … vůbec jsem netušila, jestli to budu schopná odříkat, celý ten víkend, na kolik hodin mi to vyjde a hlavně, jak to celé dopadne.

Celý tento kurz byl logickým vyústěním mé poradenské činnosti na mém oblíbeném serveru www.baby-cafe.cz.

V diskusi Alternativní léčba, jsme spolu s kolegyní homeopatkou Janou Ungrovou Balušíkovou radily maminkám s kašlem, rýmou, bolavým uchem, ekzémy, nadýmáním, červeným krkem.. no bylo toho požehnaně.

Pravidelně jsem každý večer nebo i přes den,  usedala a psala odpovědi. Dotazy se opakovaly, tak jsem ty nejčastější sepsala do Deníčků, kde je najdete i dnes.

Jenže pořád jsem narážela na nejistotu maminek v zacházení s aromaterapií. Takže, co naplat, budu jim to stejně muset vysvětlit tváří v tvář.

A tak se i stalo. V kurzu jsem zúročila i spoustu své praxe se svými dětmi, či dětmi mých klientů, hodiny poradenské praxe na „BC“. Díky všem, co mi dávali i zpětnou vazbu, bylo to pro mě důležité.

Já prostě vím, že ta aromaterapie funguje, ale je fajn slyšet i od okolí, že i oni s ní mají své skvělé zkušenosti. Díky kurzu se aromaterapie stala součástí života více než dvou stovek žen a 3 mužů 🙂 Někteří z absolventů dokonce šli studovat Institut aromaterapie. Jo!

Protože se pořád vzdělávám a pátrám,  kurz neustále reviduji podle posledních poznatků nejen ze své praxe, ale i z poznatků mých kolegů a také čerpám klinických studií. Aromaterapie udělala od doby, kdy tento kurz dělám poměrně zajímavý „kotrmelec“. Hodně věcí se objasnilo, přišly sem nové informace.

Protože aromaterapii miluju, jsem moc ráda, že můžu ty krásné informace o tom, jak působí třeba levandule a eukalyptus nebo kadidlovník, předávat dál. Taky říkám, to co jsem zažila a co dobře znám a mám osahané. Na konci nás vždycky čekají praktické recepty a hlavně míchání vlastní směsky. To je totiž parádní inspirace pro všechny.

Prostě si to pořád užívám. Pořád mi ta moje práce voní. A i když se po těch dvou dnech vracím domů vlastně docela unavená, tak jsem šťastná, že jsem mohla ukázat lidem, co miluju.

Děkuji všem, kteří se mnou strávili můj oblíbený víkend a těším se i na každého dalšího.

 

Jak vznikl kurz základů aromaterapie

Rubriky

Čerstvé články z blogu

Nové otázky v poradně

Chcete dostávat voňavé e-maily?

Jednou za čas se totiž potřebuju podělit o nějaký aroma recept nebo pozvánku. Jestli vás to zajímá, vyplňte mail a je to!

Čekejte, prosím

Formulář byl v pořádku odeslaný. Na Vaši adresu byl odeslán potvrzující e-mail.

Přečtěte si také

Kdo pro vás blog píše:

Ludmila Kotalíková

Ludmila Kotalíková

Aromaterapii se věnuji od roku 2008 a její proměnlivost a pestrost mě stále fascinuje. Odborné znalosti a zkušenosti pravidelně sdílím nejen na kurzech a prožitkových workshopech, ale i v článcích v časopisech a tady na blogu. Naučím vás aromaterapii bezpečně a efektivně využívat při péči o zdraví a pohodu všech členů rodiny a dokonce i během vaření nebo úklidu. Pojďte se začíst do mého voňavého světa!

Váš komentář

Přesunout se na začátek