fbpx

Doprovod k porodu

Nabízím doprovod k porodu do nedalekých porodnic Hořovice, Rokycany, Plzeň jako „dula“. Nejsem ale certifikovaná dula. Jsem aromaterapeut.

Nabízím doprovod k porodu, jako aromaterapeutMyslím, že na průběh porodu má velký vliv psychický stav maminky. K jejímu dobrému psychickému stavu přispívá mnoho faktorů – prostředí, atmosféra, dobrý zdravotní stav resp. správné fungování těla, chování lidí přítomných bezprostředně u porodu. Podle mých zkušeností je stav porodnictví v České republice stále velmi pozadu respektováním porodu jako, pro jedince, vzácného procesu. S vycházením vstříc požadavkům rodiček, přizpůsobením SE rodičkám a ne přizpůsobením rodiček systému.

V těhotenství a šestinedělí může být aromaterapie dobrým pomocníkem při řešení drobných zdravotních obtíží a v péči o miminko je účinným nástrojem při relaxačních a antikolikových masážích.

Jako terapeut mohu výběrem vhodných éterických olejů  navodit rodící mamince příjemnou a bezpečnou atmosféru. Éterické oleje jsou schopné harmonizovat dýchání, působit proti bolesti, poskytují celkový pocit pohodlí a uvolnění. Dokáží probudit spontánnost, posílit sebe­důvěru a podpoří ženu v jejím „poslání“. Správně aplikovaná masáž (nebo reflexní terapie či akupresura) rodičku uvolní, odvede pozornost od kontrakcí, pomáhá lépe zvládnout bolest a tím se více soustředit na probíhající proces. Působením silic na psychiku rodící maminky a navozením pocitu bezpečí a pohodlí, se harmonizuje i hormonální rovno­váha a porod tak může probíhat bez komplikací.

To vše přesně na míru Vám i situaci, která nastane.  Při porodu používám prvky z akupresury a reflexní terapie. Porodit s aromaterapií je nádherný zážitek, který můžete absolvovat běžně v českých porodnicích.

Jako žena, maminka tří dětí, žena, která porodila,  Vám nabízím psychickou i fyzickou podporu během těhotenství, porodu i šestinedělí. Podporu pro Vašeho partnera i rodinu. Po vzájemné dohodě Vám pomohu prosadit Vaše přání v porodnici.

Mohu Vám pomoci vypracovat Váš porodní plán, probereme Vaše očekávání a touhy, případné strachy a nejistoty.

Doporučím Vám vhodnou literaturu, popř. odborníka na které se lze obrátit.

V případě zájmu Vám mohu, po krátkém diagnostickém rozhovoru, umíchat na míru  masážní směsi k porodu vypracované přímo pro Vás.

Pro ošetření používám zásadně rostlinné  oleje lisované za studena, povětšinou od firmy Eoné. Éterické  oleje nakupuji u Eoné nebo Nobilisu, popř. u francouzské firmy Ladrome.

Účinnost aromaterapie u porodu byla mnohokrát prokázána. O tom také svědčí dotazník, který byl součástí mé diplomové práce, který vyplnilo téměř sto respondentů http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/pouziti-aromaterapie-v-tehotenstvi-pri-porodu-a-sestinedeli/.

Jaké jsou ceny mých služeb si můžete zjistit v Ceníku.

Přesunout se na začátek