fbpx

Částečná aromaterapeutická masáž

Částečná aromaterapeutická masáž zahrnuje ošetření části těla (nejčastěji zad a šíje). Při masáži dochází k zahřívání pokožky, rozšřiřování jejích pórů a tím pádem i lepšímu vstřebávání éterických olejů. Působení éterických olejů je tak velmi rychlé. Při masáži je možné také aplikovat ét. oleje na místa, která jsou v nerovnováze a tím tak energeticky podpořit jejich funkci.

Aromaterapeutická protistresová masážAromaterapeutická masáž  je soustava speciálních hmatů a technik, které respektují nejen fyziologii člověka, lymfatický a krevní oběh, ale také průběh meridiánů a tok energie v těle. Během masáže využívám ještě dalších technik jako je reflexní terapie, akupresura či moxování. Tyto techniky v kombinaci s vysoce kvalitními rostlinnými a éterickými oleji, které během ošetření používáme, tvoří dokonalou masáž, harmonizující fyzické, duševní i duchovní procesy člověka. Tato masáž je výrazně protistresová a zklidňující.

Díky pestré paletě éterických olejů, které do aromaterapeutické masáže vnášejí výraznou a příjemnou složku, je tato masáž vhodná téměř pro každého.  Velice dobře harmonizuje nervovou soustavu, uvolňuje, navozuje hlubokou relaxaci a zbavuje stresu. Pomáhá rozproudit lymfatický tok, čímž nastartuje či podpoří detoxikační procesy v těle. Díky kvalitním rostlinným olejům regeneruje, vitalizuje a vyživuje pokožku celého těla. Literatura uvádí, že éterické oleje působí stimulačně na imunitní systém. Během zhruba 15ti minut je možné prokázat přítomnost složek éterických olejů v krvi.

 Jak masáž probíhá:
Éterické oleje pro masáž vybereme společně na základě asi 30 minutového rozhovoru. Povíme si co od ošetření očekáváte. Pokud máte nějaká přání, sdělte mi je, prosím. Ráda Vám vyhovím.

Velice důležité jsou informace týkající se Vašeho zdravotního stavu (i dříve prodělaná závažná onemocnění).  Pokud si nejste jisti, zda můžete masáž absolvovat, kontaktujte svého ošetřujícího lékaře. Pozorní byste měli být zejména při onemocnění srdce a žil, cukrovce, nádorovém onemocnění, epilepsii a zánětlivých kožních problémech.

Pro ošetření používám zásadně rostlinné  oleje lisované za studena, povětšinou od firmy Eoné. Éterické  oleje nakupuji u Eoné nebo Oshadhi, popř. u francouzské firmy Ladrome.

Na masáž byste neměli chodit, pokud máte

  • horečku,
  • chřipku nebo jste jinak akutně nemocní,
  • rozsáhlejší hematomy (modřiny),
  • kožní onemocnění, popř. plísňové onemocnění,
  • nádorové onemocnění,
  • žilní onemocnění.

Před masáží nejezte tučná nebo nadýmavá jídla, nepijte alkohol. Nicméně je vhodné se alespoň trochu najíst.

Po masáži je vhodné pít větší množství vody nebo minerálky. Nemusíte se hned koupat a sprchovat. Nejlépe je umýt se před masáží. Čím déle necháte na svůj organismus éterické  oleje působit, tím lépe. Je dobré se také vyhnout náročné činnosti ať už fyzické nebo psychické. Po masáži, pokud možno, odpočívejte a pijte hodně vody popř. bylinné a ovocné čaje.
Jaké jsou ceny mých služeb si můžete zjistit v Ceníku.

Přesunout se na začátek