Těhotenská aromaterapeutická péče

Těhotenská aromaterapeutická péče vychází z holistické masáže.

Je mírně upravena a modifikována pro potřeby těhotných maminek a miminek v bříšku.  Vyvolává tělesné uvolnění, zbavuje stresu, ulevuje od drobných těhotenských obtíží – zejména napomáhá toku lymfy a ulevuje od otoků, ulevuje od napětí  a ztuhlosti zádových svalů, břicha a končetin.

foto Monika Kocourková

Těhotenská  masáž se věnuje nejen mamince, ale také miminku. Jemně harmonizuje tok energií a miminko vnímá tyto podněty velice pozitivně.

Po psychické stránce pomáhá též tento druh masáže přijmout novou roli, lépe zvládat těhotenské obtíže, podporuje ženu v jejím poslání a připravuje jí na porod.

Při rozhovoru bych uvítala, kdyby klientka pohovořila o svých přáních a potřebách. Neboť mou rolí v tomto procesu je naslouchat a být jí oporou. Každý jsme jiný a nelze předvídat,  co konkrétně potřebujete.

V prvním trimestru masíruji pouze rostlinným olejem bez přídavku éterických olejů. V druhém a třetím trimestru vybíráme éterické oleje podle případných potíží klientky a podle jejího vkusu.

Holistická aromaterapeutická masáž je nádherným, plynulým a voňavým tancem doteků na lidském těle. Je zážitkem ji provádět a zprostředkovávat tak zdraví a vnitřní spokojenost svému okolí.

 Jak masáž probíhá:
Velice důležité jsou informace týkající se Vašeho zdravotního stavu (i dříve prodělaná závažná onemocnění).  Pokud si nejste jisti, zda můžete masáž absolvovat, kontaktujte svého ošetřujícího lékaře. Pozorné byste měly být zejména při onemocnění srdce a žil, cukrovce, nádorovém onemocnění, epilepsii a zánětlivých kožních problémech.

Masáž začínáme na zádech (klientka leží na boku nebo sedí na židli), pokračujeme na zadní straně nohy. Po otočení klientky pracuji na přední straně nohy, rukou, břiše, hrudníku, krku a šíji a končím velice příjemnou masáží obličeje. Kvůli masáži obličeje je lépe přijít na masáž nenalíčená.

Pro ošetření používám zásadně rostlinné  oleje lisované za studena, povětšinou od firmy Eoné, Talia a Florihana. Éterické  oleje nakupuji Eoné, Florihana, Ladrome, Nobilis, Talia.

Na masáž byste neměli chodit, pokud máte

  • horečku,
  • chřipku nebo jste jinak akutně nemocní,
  • rozsáhlejší hematomy (modřiny),
  • kožní onemocnění, popř. plísňové onemocnění,
  • nádorové onemocnění,
  • žilní onemocnění.

Před masáží nejezte tučná nebo nadýmavá jídla, nepijte alkohol. Nicméně je vhodné se alespoň trochu najíst.

Po masáži je vhodné pít větší množství vody nebo minerálky. Nemusíte se hned koupat a sprchovat. Nejlépe je umýt se před masáží. Čím déle necháte na svůj organismus éterické  oleje působit, tím lépe. Je dobré se také vyhnout náročné činnosti ať už fyzické nebo psychické. Po masáži, pokud možno, odpočívejte a pijte hodně vody popř. bylinné a ovocné čaje.

Jaké jsou ceny mých služeb si můžete zjistit v Ceníku.