Reflexní masáž nohy

Reflexní masáž (v některých publikacích též nazývána reflexní terapií – RT)  nohy je metoda, která se začala používat zhruba před 5000 lety. Její velká výhoda spočívá v možnosti diagnostikovat energeticky oslabené plošky a zároveň je potom i posilovat a harmonizovat.

Vychází z poznatku, že na všech zakončeních lidského těla existují reflexní plošky, které odpovídají jednotlivým orgánům nebo oblastem těla.  Tzn. že i na chodidlech nohou se vlastně  zobrazuje celé lidské tělo.

Foto Monika Kocourková

Reflexní masáž provádím tak, aby nebolela. Tuto metodu lze využít při regeneraci, detoxikaci, také při boji proti stresu.

Diagnostika může být poněkud nepříjemná, protože potřebuji vědět, které plošky vás bolí nebo které jsou nepříjemné. Samotná harmonizace reflexních plošek je prováděna pevným stiskem a zase povolením. Během ošetření nohy masíruji a využívám též techniky z akupresury a moxování.

Součástí ošetření reflexní terapie je často reflexní odblokování krční páteře nebo krátká aromamasáž zad a popř. energizující masáž obličeje. Na reflexní plošky nanáším v případě nutnosti éterické oleje, dle aktuálních potíží.

Celé ošetření trvá 1,5 hodiny včetně úvodního rozhovoru.

Pro ošetření používám zásadně rostlinné  oleje lisované za studena, povětšinou od firmy Eoné, Talia a Florihana. Éterické  oleje nakupuji Eoné, Floriaha, Ladrome, Nobilis, Oshadhi, Talia.

Na masáž byste neměli chodit, pokud máte

  • horečku,
  • chřipku nebo jste jinak akutně nemocní,
  • rozsáhlejší hematomy (modřiny),
  • kožní onemocnění, popř. plísňové onemocnění,
  • nádorové onemocnění,
  • žilní onemocnění.

Před masáží nejezte tučná nebo nadýmavá jídla, nepijte alkohol. Nicméně je vhodné se alespoň trochu najíst.

Po masáži je vhodné pít větší množství vody nebo minerálky. Nemusíte se hned koupat a sprchovat. Nejlépe je umýt se před masáží. Čím déle necháte na svůj organismus éterické  oleje působit, tím lépe. Je dobré se také vyhnout náročné činnosti ať už fyzické nebo psychické. Po masáži, pokud možno, odpočívejte a pijte hodně vody popř. bylinné a ovocné čaje.

Jaké jsou ceny mých služeb si můžete zjistit v Ceníku.