fbpx

Aromaterapeutická péče

Udělejte si na sebe čas a načerpejte síly. Velká aroma péče je určená všem ženám, které potřebují opečovat, udělat si čas samy pro sebe a opravdu se zrelaxovat.
Ošetření obsahuje rozhovor, výběr a smíchání unikátní vůně a holistické aromaterapeutické ošetření a případnou relaxaci na závěr. Vše po dohodě s vámi.

Proč je jiná?

– aroma masáž je velmi relaxační
– využívá prvky z reflexní masáže či akupresury
– je komplexní
– přizpůsobí se vždy konkrétnímu klientovi a jeho potřebám

Je to soustava speciálních hmatů a technik, které respektují nejen fyziologii člověka, lymfatický a krevní oběh, ale také průběh meridiánů a tok energie v těle. Tato technika v kombinaci s vysoce kvalitními rostlinnými a éterickými oleji, které během ošetření používáme, tvoří dokonalou masáž, harmonizující fyzické, duševní i duchovní proudění uvnitř člověka. Při masáži využívám ještě dle potřeby prvky z akupresury, reflexní terapie či moxování.

Díky pestré paletě éterických olejů, které do aromaterapeutické masáže vnášejí výraznou a příjemnou složku, je tato masáž vhodná téměř pro každého.  Velice dobře harmonizuje nervovou soustavu, uvolňuje, navozuje hlubokou relaxaci a zbavuje stresu. Pomáhá rozproudit lymfatický tok, čímž nastartuje či podpoří detoxikační procesy v těle. Díky kvalitním rostlinným olejům regeneruje, vitalizuje a vyživuje pokožku celého těla. Literatura uvádí, že éterické oleje působí stimulačně na imunitní systém. Během zhruba 15ti minut je možné prokázat přítomnost složek éterických olejů v krvi.

Holistická aromaterapeutická masáž je nádherným, plynulým a voňavým tancem doteků na lidském těle. Pro mě je zážitkem ji provádět a zprostředkovávat tak voňavé okamžiky vedoucí k  vnitřní spokojenosti mých klientů.

Jak masáž probíhá

Éterické oleje pro masáž vybereme společně na základě rozhovoru. Povíme si, co od ošetření očekáváte. Pokud máte nějaká přání, sdělte mi je, prosím. Ráda vám vyhovím.

Velice důležité jsou informace týkající se vašeho zdravotního stavu (i dříve prodělaná závažná onemocnění).  Pokud si nejste jisti, zda můžete masáž absolvovat, kontaktujte svého ošetřujícího lékaře. Pozorní byste měli být zejména při onemocnění srdce a žil, cukrovce, nádorovém onemocnění, epilepsii a zánětlivých kožních problémech.

Masáž začínáme na zádech, pokračujeme na zadní straně nohy. Po otočení klienta pracuji na přední straně nohy, rukou, břiše, hrudníku, krku a šíji a končím velice příjemnou masáží obličeje. Kvůli masáži obličeje je lépe přijít na masáž nenalíčená.

Pro ošetření používám zásadně rostlinné  oleje lisované za studena, povětšinou od firmy Eoné, Talia a Florihana. Éterické  oleje nakupuji u Eoné, Florihany, Oshadhi nebo Nobilisu, Ladrome, Talia.

Na ošetření byste neměli chodit, pokud máte

  • horečku,
  • chřipku nebo jste jinak akutně nemocní,
  • rozsáhlejší hematomy (modřiny),
  • kožní onemocnění, popř. plísňové onemocnění,
  • nádorové onemocnění,
  • žilní onemocnění.

Před ošetřením nejezte tučná nebo nadýmavá jídla, nepijte alkohol. Nicméně je vhodné se alespoň trochu najíst.

Po ošetření je vhodné pít větší množství vody nebo minerálky. Nemusíte se hned koupat a sprchovat. Nejlépe je umýt se před masáží. Čím déle necháte na svůj organismus éterické  oleje působit, tím lépe. Je dobré se také vyhnout náročné činnosti ať už fyzické nebo psychické. Po masáži, pokud možno, odpočívejte a pijte hodně vody popř. bylinné a ovocné čaje.

Jaké jsou ceny mých služeb si můžete zjistit v Ceníku.

1 comment

Trackback e pingback

  1. Aromaterapie, masáže, poradenství Praha/Rokycany | Aromadoteky
    […] Holistická aromaterapeutická masáž […]