Kojení, ragády a EO

Pavlína Marešová zeptal se před 2 roky

Hezký den, ráda bych se zeptala na využití EO při ragádách (trhlinkách) na bradavce a zároveň vliv EO na miminko. Někdo doporučuje aplikovat neředěný EO z levandule nebo tea tree přímo na ragádu, popř. naředit EO kokosákem. Z pohledu miminka však může být silná vůně EO rušivá, vzhledem k jemným čichovým vjemům. Můžete mi prosím napsat Váš úhel pohledu? Je vůbec vhodné používat EO na bradavky vzhledem ke kojenému miminku? Moc děkuji za odpověď, s přáním všeho dobrého, Pavlína Marešová

1 Odpovědi
Aromadoteky Personál odpověděl před 2 roky

Dobrý den,
já osobně nedoporučuji použití éterických olejů pro miminka. Mám na to stejný názor jako Vy. Miminko má silně vyvinutý čich, je to jeden z jeho velmi důležitých smyslů, pomocí kterého se orientuje. Éterické oleje jsou velmi silné a koncentrované a podle mého názoru pro miminka nevhodné. Na ragády na prsa bych éterické oleje nepoužila vůbec (pokud se nebavíme o koncentraci 1 kapka na litr oleje). Kontraindikace jsou samozřejmě i otázkou ředění..
Na hojení bradavky bych raději použila mateřské mléko, případně bylinky či hydroláty. Jako zajímavá alternativa se mi osvědčila vložka do podprsenky z buretového hedvábí.Také se dá použít hydrogel (prodává třeba Medela).
Éterické oleje bych si uschovala na pozdější použití, věřím, že jejich čas ještě přijde.
Přeji pohodové kojení bez potíží! Lída Kotalíková